كفی هوشمند از پای افراد دیابتی محافظت می كند

كفی هوشمند از پای افراد دیابتی محافظت می كند

بست روید: اخیرا یك كفی هوشمند برای افراد دیابتی ابداع شده كه با كمك سنسورهای مختلف از ایجاد زخم در پای این افراد جلوگیری می كند. این كفی با كمك یك اپلیكیشن به فرد و نزدیكان او اطلاع رسانی می كند.


به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، افراد مبتلا به دیابت بیشتر اوقات متوجه لطمه به پای خود نمی شوند. بنا بر این همیشه در معرض خطر زخم های پوستی در پاهایشان قرار دارند. این زخم ها به سختی درمان می شوند و در بعضی موارد حتی امكان دارد به قطع پای فرد بیانجامند. در همین راستا پژوهشگران یك كفی جدید برای كفش ابداع نموده اند كه اجازه نمی دهد پای افراد زخم شود. «لین له» هنگام تحقیقات در انستیتواستیونز واقع در نیوجرسی این كفی را ابداع كرد. او حالا مدیر ارشد شركت Bonbouton است كه این محصول را بطور تجاری به بازار عرضه نموده است.
كفی مذكور كه به بلوتوث مجهز است، داخل كفش قرار می گیرد و دارای شبكه ای از سنسورهای گرافنی است كه تغییرات در فشار و دمای پوست را در نقاط مختلف پا رصد می كند. اگر اطلاعات حسگرها نشان دهنده تورم باشد، كفی بطور خودكار یك پیام آگهی به اپلیكیشن اندروید یا iOS موبایل كاربر ارسال می كند. بدین سبب او متوجه می شود احتمال دارد پای او زخم شود. این اپلیكیشن همین طور سفارش می كند چه اقداماتی انجام دهد. علاوه بر آن اپ مخصوص به افراد دیگر مانند اعضای خانواده یا پزشكان نیز اطلاع رسانی می كند. این كفی دارای باتری هایی است كه هر ۴ ماه یكبار باید تعویض شوند.


منبع:

1398/07/14
14:08:22
5.0 / 5
4458
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید