بیت كوین را هكرها بردند!

بیت كوین را هكرها بردند!

بست روید: هكرها و مجرمان سایبری با دسترسی به پلتفرم های استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده توانستند به ۶۹۰ هزار وب سایت نفوذ كرده و بیت كوین های كاربران را به سرقت ببرند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، این روزها كه بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های كاربری و پلتفرم های بسیاری برای استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با استفاده از آنها، به خرید و فروش و مبادلات تجاری كلان اقدام نمایند.از طرفی دیگر، استقبال بی نظیر كاربران جهانی از ارزهای رمزپایه فرصت خوبی را برای هكرها و مجرمان سایبری فراهم آورده است تا بتوانند با هك حساب های كاربری آنها و نفوذ به پلتفرم صرافی های ارزهای دیجیتالی، با استفاده از حملات سایبری گسترده مبالغ هنگفتی را به سرقت ببرند.

حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت the next web، از آن حكایت می كند كه هكرها و مجرمان سایبری موفق شده اند به بیشتر از ۶۹۰ هزار وب سایت و پلتفرم فعال در حوزه استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده، دسترسی پیدا كرده و با انتشار و وارد كردن كدهای آلوده به بدافزار و مخرب، بیت كوین و سایر ارزهای دیجیتالی استخراج شده كاربران را بربایند.

گفته می گردد این گروه از هكرها توانسته اند با حمله سایبری به یكی از بزرگترین سرویس های عرضه دهنده آمارهای اینترنتی تحت عنوان «استات كانتر»، به بیت كوین های مبادله شده كاربران از وب سایت Gate.io دستبرد بزنند.

هكرها و مجرمان سایبری به سمت و سوی ارزهای دیجیتالی گرایش بیشتری پیدا كرده اند چون كه سرقت پول های هنگفت از این طریق برایشان بسیار آسان تر، كم هزینه تر و كم خطرتر از سایر روش های دیگر است.

یكی از دلایلی كه خیلی از كشورها بویژه در ابتدای شروع به كار ارزهای مجازی نظیر بیت كوین، نقل و انتقالات پول از این طریق را ممنوع اعلام نموده بودند، همین ناشناس بودن مبدا و مقصد مبادلات پولی است و همین مساله این امكان را به مجرمان، تروریست ها، سوداگران و قاچاقچیان ارز، مواد مخدر، دارو و اسلحه می دهد تا با خیال آسوده به فعالیت های غیرقانونی و غیرمجاز خود ادامه دهند و از سوی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی قابل ردگیری و پیگیری نباشند.

تحلیلگران همینطور پیش بینی كرده اند خیلی از افراد و هكرها با استفاده از حملات بدافزاری به كامپیوتر و حساب های شخصی كاربران قربانی توانسته اند تابحال ۲.۵ میلیارد دلار به جیب بزنند و درآمدهای كلانی را در مدت زمان كوتاهی كسب كنند و این طور كه به نظر می آید این روند روز به روز صعودی تر از قبل شده و انتظار می رود كه در سالهای آینده هكرها بتوانند با استفاده از سرقت ارزهای دیجیتالی رمزپایه، میلیاردها دلار را در سراسر جهان كسب كنند.

افزایش بهای ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در سالهای اخیر سبب شده كه هكرها و مجرمان سایبری بیشتری به سمت و سوی درآمدزایی با استفاده از نفوذ به حساب های كاربری افراد در پلتفرم صرافی های دیجیتال جذب شوند و بدین ترتیب درآمدهای هنگفتی را از آن خود كنند. به عبارت دیگر، در سال قبل تنها ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست كه این رقم امسال به حدود یك میلیارد دلار رسیده است و این عدد خود به تنهایی آغازی برای یك فاجعه در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت سایبری به شمار خواهد آمد.

آمار حملات سایبری و هك در سال قبل میلادی، به اوج خود رسیده است و با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری از جانب هكرها؛ كشورها و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف اینگونه حملات قرار گرفته و صدمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند.
1397/08/18
22:42:30
5.0 / 5
4649
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید