ابداع روش جدید تبدیل دی اكسیدكربن به مواد ارگانیك

ابداع روش جدید تبدیل دی اكسیدكربن به مواد ارگانیك

به گزارش بست روید دی اكسیدكربن یكی از مواد آلاینده مهم می باشد و محققان در كوشش برای مهار آن با هدف كاهش گرمایش كره زمین هستند. اخیرا روشی با بهره وری بالا بدین منظور ابداع شده است.به گزارش بست روید به نقل از اینترستینگ اینجینرینگ، تعدادی از پژوهشگران ژاپنی و چینی با همكاری یكدیگر ماده جدیدی را تولید كرده اند كه قادر به شكار مولكول های دی اكسیدكربن و تبدیل آنها به مواد ارگانیك است.
نكته مهم این است كه در كل این فرآیند انرژی زیادی مصرف نمی گردد و این در شرایطی است كه روش های دیگر مهار و تبدیل دی اكسیدكربن به مواد غیرمضر، مستلزم مصرف انرژی بالا بوده و بنابراین مقرون به صرفه نیستند.
ماده ای كه بدین منظور تولید شده نوعی پلیمر متخلخل است كه از فلز روی تشكیل شده و ده برابر بیشتر از پلیمرهای متخلخل تشكیل شده از پی سی پی قادر به شكار و تبدیل مولكول های دی اكسیدكربن به مواد غیرمضر است. از جانب دیگر پلیمر جدید پس از دهها بار استفاده كارآیی و بهره وری خویش را از دست نمی دهد.
ماده ارگانیك به دست آمده از این فرآیند برای تولید پلی اورتان قابل استفاده می باشد كه در صنایعی همچون تولید پوشاك، برخی لوازم خانگی و بسته بندی به كار می آید.

1398/07/22
18:16:29
5.0 / 5
4711
تگهای خبر: پژوهشگران
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید