جلسه ارتقاء زیرساخت های پایه ای و عمومی كشور در حوزه سایبری

رئیس جمهور: حریم خصوصی مردم و اطلاعات باید كاملا محفوظ بماند

رئیس جمهور: حریم خصوصی مردم و اطلاعات باید كاملا محفوظ بماند

به گزارش بست روید جلسه ارتقاء زیرساخت های پایه ای و عمومی كشور در حوزه سایبری روز چهارشنبه به ریاست رئیس جمهور و با حضور روسای دستگاه های در رابطه با این مورد برگزار گردید.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در این نشست با اشاره به تحولات تكنولوژیك ارتباطی و سایبری در دنیای امروز، اظهار داشت: زندگی امروز مردم در تمام دنیا وابستگی و آمیختگی زیادی با فناوری های ارتباطی و سایبری پیدا كرده و روز به روز هم این وابستگی بیشتر می شود.
رئیس جمهور اظهارداشت: از آنجایی كه بخش عمده این آمیختگی در حوزه های خدماتی است، بنابراین نباید اجازه بدهیم خدمت رسانی به مردم از راه این حوزه مبتلا به اختلال و یا كندی شود.
روحانی با تاكید بر لزوم ارتقاء فناوری های در رابطه با این حوزه، تصریح كرد: تضمین امنیت فضای سایبری كشور و ارتقاء صیانت از این فضا به شكلی پاسداری از امنیت مردم و خدمات مورد نیاز آنها است.
رئیس جمهور با اشاره به وابستگی خدمات مورد نیاز مردم به اینترنت، اظهار داشت: دقیقاً باید میزان نیاز كشور، برای ارائه خدمات از راه شبكه ملی اطلاعات مورد توجه بیشتر قرار گیرد و حریم خصوصی مردم و اطلاعات باید كاملاً محفوظ بماند.
روحانی ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته از جانب دستگاه های مختلف در ارتقاء زیرساخت ها و خدمات سایبری به مردم، تصریح كرد: خدمات به مردم باید گسترش یابد و هر اقدامی كه نیاز است برای خدمات امن به مردم بایستی انجام بگیرد و باید آنرا اولویت قرار داد. از این نظر دستگاه های دولتی، خصوصی و حاكمیتی می بایستی بخش های مخصوص به این فضا را در دستگاه های خود مورد تقویت و پشتیبانی مؤثر قرار دهند.
رئیس جمهور با تاكید بر اقدامات لازم برای قطع وابستگی به تجهیزات و برنامه های غیربومی، خاطرنشان كرد: با اینكه قطع وابستگی كامل در دنیای پیچیده ارتباطی امروز از شبكه ارتباطی جهان امكان پذیر نیست، اما با عنایت به استعدادهای ملی و نرم افزاری داخل می توان تكنولوژی های بومی را تقویت كرد و حتی الامكان از برنامه های غیربومی اجتناب كرد.
در این نشست گزارشی از جانب مركز ملی فضای مجازی در زمینه فعالیت های انجام گرفته از جانب دستگاه های مختلف كشور، در مورد ارتقاء زیرساخت های سایبری كشور ارائه و توانمندی ها، اقدامات و تمهیدات لازم برای تقویت زیرساخت های فضای سایبری كشور، ارائه شد.1398/07/26
17:53:00
5.0 / 5
4428
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید