در خراسان رضوی؛

جدیدترین داروی ایرانی در حوزه دامی رونمایی گردید

جدیدترین داروی ایرانی در حوزه دامی رونمایی گردید

بست روید: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با هدف رونق زیست بوم نوآوری و فناوری استان خراسان رضوی از جدیدترین داروهای ایرانی در حوزه دامی رونمایی نمود.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از یك شركت دانش بنیان فعال در حوزه داروسازی بعنوان یكی از بزرگترین تولید كننده های داروهای استریل تزریقی در خاورمیانه بازدید نمود.
این شركت دانش بنیان توانسته با تاكید بر توان متخصصان داخلی ۵۸ محصول تولید و عرضه نماید.
در این بازدید از محصول جدید «نانوامولسیون تزریقی طولانی اثر ویتامین AD۳E» كه برای نخستین بار در كشور تولید شده است رونمایی گردید. این محصول در داروهای تزریقی دامی برای نخستین بار در جهان به صورت محصول نانو تولید می شود و نمونه خارجی مشابه برای این محصول وجود ندارد.
ستاری در ادامه از یك شركت دانش بنیان دیگر بازدید می كند. این شركت دانش بنیان فعال در زمینه مهندسی معكوس در زمینه قطعات كارخانه های سنگ آهن و مس فعالیت دارد. شركت دانش بنیان دیگر میزبان رئیس بنیاد ملی نخبگان خواهد بود. این شركت دانش بنیان فعال در حوزه بیوتكنولوژی توانسته با بهره گیری از توان و دانش متخصصان داخلی ۸ محصول دانش بنیان تولید و عرضه نماید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه از شركت دانش بنیان تولید كننده الئو رزین زعفران در جهان و اولین تولید كننده الئورزین ادویه جات بازدید می كند.
همچنین بازدید از «آزمایشگاه كنترل كیفی شستا» و «كارخانه نوآوری مشهد» و... از دیگر برنامه های معاون علمی شمرده می شود.


منبع:

1398/07/29
23:34:18
5.0 / 5
4777
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید