وزیر علوم به مهر خبر داد

برنامه های وزارت علوم برای افزایش تولید فناوری توسط دانشگاهیان

برنامه های وزارت علوم برای افزایش تولید فناوری توسط دانشگاهیان

به گزارش بست روید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر افزایش سهم فناوری توسط محققان دانشگاهی اظهار داشت: برای تحقق این موضوع، آئین نامه های تشویقی و ارتقاء را به دانشگاهها ابلاغ كرده ایم.منصور غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برنامه وزارت علوم برای دانشگاهها در جهت افزایش سهم فناوری و تولیدات محصولات دانش بنیان در دانشگاهها اظهار داشت: ما در برنامه های پژوهشی خصوصا آیین نامه تشویقی و آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی سهم پژوهش های كاربردی را از نظر امتیازی بالا برده ایم.
وی با اشاره به اینكه البته در حال بررسی های دیگری هم در این زمینه هستیم، بیان كرد: این آئین نامه تشویقی قبل از اینها وجود داشته ولی بار پژوهش های كاربردی در آن مقداری خفیف بود به طوریكه بیشتر در دانشگاهها به مقاله توجه می شد.
به گفته وی این آئین نامه های تشویقی به دانشگاهها ابلاغ گردیده و در هیئت ممیزه ها مورد بررسی قرار می گیرد و بر مبنای آن امتیازها داده می شود تا بدین وسیله پروژه های كاربردی و تولید فناوری در دانشگاهها افزایش یابد.
وزیر علوم با تاكید بر اینكه از سوی دیگر موضوعاتی همچون فرصت های مطالعاتی در صنعت را در برنامه گذاشتیم، عنوان كرد: این دوره الزامی است چونكه بدین واسطه ارتباط اعضای هیئت علمی و دانشجویان با صنعت بیشتر می شود. این اقدامات می تواند در پاركهای علم و فناوری و مراكز رشد تأثیر زیادی داشته باشد.
به گفته وی، اقداماتی كه در جهت سهم فناوری در وزارت علوم مورد پیگیری قرار می گیرد به تدریج خویش را نشان می دهند؛ برنامه همكاری پژوهشی و صنعتی زمان بر است و گزارشهای آن پس از یك الی دو سال مشخص خواهد شد.

1398/08/04
13:57:47
5.0 / 5
4521
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید