تداوم همكاری شركت ARM با هواوی

تداوم همكاری شركت ARM با هواوی

بست روید: شركت بریتانیایی ARM اخیرا از ادامه همكاری با هواوی آگاهی داده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، بعد از آنكه دولت ترامپ تحت تاثیر اتهاماتی نظیر احتمال جاسوسی و همكاری با دولت چین، شركت چینی هواوی را با تحریم و محدودیت های مختلفی روبه رو كرد، خیلی از غول های تكنولوژی در جهان نیز به منظور جلوگیری از به دردسر افتادن و تحریم شدن توسط دولت آمریكا از همكاری با آن سرباز زدند كه یكی از آنها، شركت ARM بود كه اخیرا با بررسی های فراوان به نتیجه گیری جدیدی رسیده و اعلام نموده است از آنجاكه منشا و مبدا اولیه تولید چیپ ست های ARM آمریكایی نیست، بدین سبب مشمول تحریم های اقتصادی و تجاری دولت ایالات متحده نخواهد شد.
طبق گزارش وب سایت engadget، بدین ترتیب این شركت قادر خواهد بود به همكاری خود با شركت چینی هواوی ادامه دهد و این دو شركت به مبادله محصولات موردنظر خود بپردازند.
بدون شك مشكلات و كشمكش های دولت آمریكا با هواوی از جنجال برانگیزترین و خبرسازترین اتفاقات سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه بنظر می رسد به این زودی تمام نخواهد شد. هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان شمرده می شود، قبل از این نیز در طول یك سال اخیر از طرف دولت ترامپ تحت فشارهای سیاسی و تجاری زیادی قرار گرفته بود و نگرانی های امنیتی خودرا به سایر كشورهای هم پیمان آمریكا نظیر استرالیا، نیوزلند، كانادا، ژاپن و بریتانیا منتقل كرده بود تا آنها نیز به همكاری با این شركت چینی خاتمه بخشند كه بدین ترتیب بتواند در ادامه جنگ تجاری با چین، ضربه مهلكی بر اقتصاد این كشور پهناور وارد كند و به عقیده خیلی از مفسرین، جلوی رشد سرسام آور و شكوفایی سریع اقتصادی غول های تكنولوژی چینی را بگیرد.
با اینكه دولت چین و شركت هواوی همه این اتهامات و نگرانی های امنیتی را بارها رد و تكذیب كردند، بنظر می رسد كه نگرانی در مورد جاسوسی از اطلاعات كاربران در كشورهای مختلف مقابل این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.
بطور قطع محدودیت های جدیدی كه آمریكا برای هواوی وضع و اعمال كرده است، تأثیرات منفی و تبعات گسترده ای را به دنبال خواهد داشت و این بدان معناست كه دیگر قادر نخواهد بود هرگونه سرویس اختصاصی ارائه شده توسط گوگل را استفاده نماید و استفاده از سیستم عامل اندروید توسط هواوی تنها محدود به لایسنس های متن باز و AOSP خواهد بود.
پس از آن شركت های بزرگی همچون گوگل، مایكروسافت، كوالكام، اینتل، برودكام، پاناسونیك در كنار خیلی از اپراتورهای مخابراتی فعال در كشورهای جهان اعلام نمودند كه به قطع همكاری با هواوی خواهند پرداخت تا شامل جریمه های سنگین واشنگتن نشوند.
منبع:

1398/08/05
21:58:47
5.0 / 5
4503
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید