آموزش بلاك چین و رمزارز به دانش آموزان برای نخستین بار!

آموزش بلاك چین و رمزارز به دانش آموزان برای نخستین بار!

بست روید: گفته می شود آموزش بلاك چین و رمزارز از این پس به دروس مدارس دانش آموزان فرانسوی اضافه خواهد شد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، بلاك چین كه هم اكنون تنها پلتفرم استخراج ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده یا به اختصار رمزارز محسوب می شود، در سال های اخیر با استقبال بی نظیر كاربران از رمزارزهای مختلف همچون بیت كوین از شهرت و محبوبیت شایان توجهی برخوردار شده اند.
طبق گزارش وب سایت gizmodo، مدارس فرانسه در مقطع دبیرستان برای اولین بار در جهان قصد دارند به دانش آموزان خود درباره اصول و فنون بلاك چین و رمزارز آموزش دهند تا آنها بتوانند از آمادگی های لازم برای ورود به بازار كار و مشاغلی كه الان زنجیروار به فناوری های نوظهور و مبانی جدیدی همچون بیت كوین و بلاك چین برخوردار شوند و دانش های لازم را برای مبادلات مالی مربوطه كسب كنند.
وزارت آموزش و پرورش فرانسه اخیرا اعلام نموده است كه پس از تحلیل و بررسی های صورت گرفته، تصمیم گرفته شد كه اصول رمزارز و فناوری بلاك چین به برنامه های مدون درسی مدارس مقطع دبیرستان در این كشور اضافه شود تا دانش آموزان با فعالیت های قانونی و غیرقانونی در این عرصه آشنا شده و تسلط كافی برای مبادلات مالی و نقل و انتقالات رمزارز را پیدا كنند.
بلاك چین نوع جدید و خاصی از شبكه اینترنتی است كه در آن اطلاعات مختلف به صورت بلوك های هم شكل طبقه بندی می شوند. اگر واضح تر بخواهیم تفاوت اصلی و عمده این نوع خاص از شبكه بهم پیوسته را با شبكه اینترنت عادی عنوان نماییم، باید به نحوه ذخیره سازی اطلاعات اشاره نمود. این بدان معناست كه اطلاعات رد و بدل شده در شبكه اینترنت عادی به صورت متمركز در یك سرور اصلی ذخیره می شوند كه توسط هكرها و نهادهای ذی ربط قابل دسترسی و ردیابی هستند این در حالیست كه اطلاعات منتقل شده در شبكه بلاك چین امكان دسترسی، نفوذ و ردیابی را به هیچ نهاد و یا فرد حقیقی و حقوقی نمی دهند.
در واقع به زبان ساده می توان این چنین بیان كرد كه بلاك چین یك پایگاه توزیع داده مبتنی بر اجتماع میلیون ها نقطه اشتراك است كه به صورت هم زمان داده هایی در آن ثبت و اصلاح می شود كه می توان با بهره گیری از این پلت فرم باز، آزاد و در عین حال پیچیده، به تبادلات مالی، علمی و اطلاعاتی پرداخت كه از مهم ترین فناوری های مبتنی بر پلت فرم بلاك چین می توان به ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت كوین اشاره نمود.
در چند سال اخیر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتال هستند؛ چونكه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی برسند.


منبع:

1398/08/13
23:36:51
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , سایت , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید