سركشی مخفیانه فیس بوك به گوشیهای آیفون!

سركشی مخفیانه فیس بوك به گوشیهای آیفون!

بست روید: اخیرا اخباری انتشار یافته كه نشان داده است فیس بوك در گوشیهای آیفون بدون اطلاع كاربران، اپلیكیشن دوربین را در پس زمینه باز می كند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، ظاهراً حفره امنیتی جدید در نسخه ios فیس بوك كشف و اعلام شده كه نشان داده است كاربران گوشیهای آیفون در صورت استفاده از این اپلیكیشن به صورت كاملاً ناخواسته و ناخودآگاه اطلاعات اپلیكیشن دوربین گوشی خویش را در اختیار فیس بوك قرار می دهند. در واقع این صدمه پذیری و ضعف امنیتی نسخه ios فیسبوك بدون اجازه از كاربران اپلیكیشن دوربین را در پس زمینه گوشی باز می كند.
با اینكه فیس بوك پس از انتشار این اخبار اعلام نمود كه به صورت ضرب الاجل درصدد عرضه یك راهكار برای مرتفع ساختن مشكل مذكور است اما همین مساله باعث شد كه بار دیگر ضعف امنیت سایبری فیس بوك بر سر زبان ها بیفتد و این غول تكنولوژی آمریكایی در تیررس منتقدان و كارشناسان امنیتی قرار بگیرد.
این مساله كه برای نخستین بار در تاریخ دوم نوامبر توسط خیلی از كاربران در چارچوب چندین پست در شبكه اجتماعی توییتر عنوان شد، توسط كارشناسان وبسایت CNET بررسی و معلوم شد كه كاربران به هنگام استفاده از اپلیكیشن فیس بوك در گوشیهای آیفون متوجه می شوند دوربین در پس زمینه گوشی فعال گشته است.
گای روسن، مدیرعامل بخش ایمنی و یك پارچگی فیس بوك، پس از انتشار این اخبار در توییتی تصریح كرد كه این مساله در حال بررسی های دقیق فیس بوك بوده و جای هیچ نگرانی نیست.
وی افزود هیچ مدركی در خصوص آپلود عكس و فیلم از راه این حفره امنیتی به فیس بوك، وجود ندارد.
این طور كه به نظر می آید این مشكل تنها برای كاربران گوشیهای آیفون به وجود آمده و نسخه اندروید این اپلیكیشن چنین مشكلی را ندارد. همینطور وب سایت the next web گزارش داده كه این اشكال در ios ۱۲ ظاهر نمی گردد.
فیس بوك در چند سال گذشته به شدت از جانب نهادهای سیاسی دولتی و غیردولتی در جهان به خصوص ایالات متحده آمریكا تحت فشار قرار گرفته و بارها جریمه های سنگینی را به خاطر سهل انگاری و همكاری با موسسات تحقیقاتی و افشای اطلاعات خصوصی كاربران و نقض حریم خصوصی آنها متحمل شده است.
یكی از بزرگترین رسوایی های این غول تكنولوژی رسوایی همكاری با موسسه كمبریج آنالیتیكا بود كه منجر به افشای اطلاعات بیشتر از ۸۰ میلیون نفر از كاربران این شبكه اجتماعی و به تبع آن بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خیل عظیمی از كاربران به نشانه اعتراض شد.
منبع:

1398/08/25
01:56:07
5.0 / 5
4798
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید