در شركت دانش بنیان محقق شد؛

ساخت تجهیزات ابزار دقیق توسط محققان كشور

ساخت تجهیزات ابزار دقیق توسط محققان كشور

به گزارش بست روید محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به ساخت تجهیزات ابزار دقیق كاربردی در صنایع مختلف شدند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ابزار دقیق، تجهیزاتی است كه به خوبی و با پایین ترین میزان خطا و حتی در مواردی بدون خطا، كمیت های مورد نظر را اندازه گیری می كند. همین حساسیت سبب شده ساخت این ابزارآلات از تكنولوژی بسیار بالایی برخوردار باشد.
ابزار دقیق را همینطور می توان از نظر پارامتری كه این ابزار بایستی عملیاتی بر روی آن انجام دهد دسته بندی كرد برای مثال بخش های ابزار دقیق مربوط به دما نظیر كنترلر دما، ترانسمیتر دما و ترمومتر یا نمایشگر دما، ابزار اندازه گیری و كنترل دقیق فشار، فلومتر یا سنجش جریان سیالات و انتقال مقادیر فلو یا كنترل فلو همچون این كاربردها به شمار می روند.
اكنون با تلاش متخصصان كشورمان یك شركت دانش محصولات متنوعی در حوزه های ابزار دقیق تولید و روانه بازار می كند.
محمد ابراهیم سقزچی مدیرعامل یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: عمده فعالیت و محصولات این شركت در حوزه ابزاردقیق و لیزر است كه این تولیدات شامل دوربین حرارتی، دوربین دید در شب، دوربین های هوشمند پلاك خوان، دستگاه كنترل تردد هوشمند، ضخامت سنج های لیزری، فاصله سنج های لیزری، مسیریاب های هوشمند، پهپاد الكترونیكی اتوپایلوت و اسكنرهای حرارتی می شود.
سقزچی اظهار داشت: محصولات شركت دارای تاییدیه های معتبر بین المللی است و از نظر كیفیت با تولیدات شركت های بزرگی مانند زیمنس (Siemens)، سی لند (Sealand) و ری تك (Iraytek) برابری می كند.
وی در پاسخ به این سؤال كه چند درصد از قطعات محصول نهایی ساخت ایران و یا وارداتی است اظهار داشت: خیلی از محصولات با استفاده توان بومی طراحی و ایجاد می شود تنها در تعداد معدودی از قطعات به علت این كه شركت های داخلی توان تولید آنرا ندارند به ناچار از دیگر كشورها وارد ایران شده كه عموما هم از ۲ كشور آلمان و ژاپن این قطعات وارد می شود.
وی درباره این كه چرا این محصولات تابحال به خارج از كشور صادر نشده است اظهار داشت: بازار داخلی ظرفیت بسیار بالایی دارد و هنوز به صورت كامل پوشش داده نشده است و همین مبحث سبب شده تابحال برنامه ای برای صادرات در شركت تدوین نشود و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا سال ۱۴۰۰ عمده برنامه های تولیدی شركت در حوزه داخل متمركز خواهد بود.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علم صنعت، دانشگاه مالك اشتر، صنایع دفاعی كشور، كارخانه های تولید فولاد، كارخانه های ریخته گری و قطعه سازی، نیروگاه ها، صنایع پتروشیمی، كارخانه های سیمان، كارخانه های تولید شیشه و سرامیك از محصولات این شركت استفاده می نمایند.

1398/09/02
17:29:16
5.0 / 5
4854
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید