اطلاعات كاربران فیسبوك و توییتر لو رفت

اطلاعات كاربران فیسبوك و توییتر لو رفت

به گزارش بست روید فیسبوك و توییتر اعلام نمودند كه احیانا اطلاعات صدها نفر از كاربرانی كه وارد فروشگاه آانلاین گوگل پلی استور شده اند، افشا شده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، طبق گزارش وب سایت the verge، محققان و كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری كه این شركت های تكنولوژی بزرگ را از وجود صدمه پذیری های جدید موجود در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور آگاه و آگاه كرده اند، كشف و اعلام نموده اند كه به واسطه این حفره امنیتی، توسعه دهندگان خارجی به داده ها و اطلاعات شخصی خیلی از كاربران گوشیهای اندرویدی كه وارد حساب كاربری خود در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور شده اند، دسترسی پیدا كرده و مشخص نیست از آنها برای چه اهداف و انگیزه هایی استفاده كنند.
این گزارش كه اولین بار توسط شبكه CNBC مطرح و رسانه ای شد، باری دیگر فیسبوك و توییتر، بعنوان بزرگترین شبكه های اجتماعی در جهان، را در تیررس شمشیر تیز و برنده منتقدان قرار داد و باعث شد امنیت آنها به خصوص فیسبوك برای چندمین بار زیر سوال برود.
هنوز هیچ نشانه ای دال بر اینكه كاربران گوشیهای آیفون و سیستم های مبتنی بر iOS هم به چنین مشكلی گرفتار شده اند، كشف و اعلام نشده است.
این صدمه پذیری كه به نظر می آید One Audience نام دارد، به توسعه دهندگان خارجی اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی كاربران همچون آدرس پست الكترونیك (ایمیل) و نام كاربری آنها را می دهد.
البته به قول شبكه cNBC، برخی دیگر از اپلیكیشن های حوزه عكاسی موجود در پلی استور همچون Photofy و Giant Square هم با این مشكل امنیتی رو به رو شده اند.
سخنگوی فیسبوك در این خصوص به گزارشگر وب سایت the verge اظهار داشت: ما تلاش داریم علاوه بر رفع كردن هرچه زودتر این مشكل امنیتی، به آن دسته از كاربرانی كه احتمال می دهیم اطلاعاتشان در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته باشد، اطلاع دهیم تا هرچه سریعتر نام كاربری و پسورد حساب خود در پلی استور و همینطور ایمیل شان را تغییر دهند.1398/09/05
14:55:33
5.0 / 5
4850
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید