آخرین وضعیت اتصال كاربران به اینترنت در ایران

آخرین وضعیت اتصال كاربران به اینترنت در ایران

بست روید: آخرین خبرها از اتصال به اینترنت حاكی از آنست كه به جز پنج استان، اینترنت ثابت در تمامی كشور برقرار شده و اینترنت همراه نیز در 10 استان متصل شده، البته هنوز خبری درباره زمان اتصال تمامی استان ها به اینترنت ثابت و همراه اعلام نشده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، اتصال ایران به شبكه جهانی اینترنت از شنبه شب (۲۵ آبان)، به سبب ناآرامی های ایجادشده به دنبال اجرای طرح اصلاح و سهمیه بندی بنزین و به منظور جلوگیری از امكان سوءاستفاده های احتمالی از این ابزار ارتباطی كاملا قطع شد و تا پنج روز ادامه داشت.
بعد از آن اتصال اینترنت ثابت و خانگی، دانشگاه های بزرگ كشور و برخی شركت های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی از روز پنج شنبه (۳۰ آبان) آغاز شد.
اما اتصال مجدد اینترنت ثابت و خانگی در صورتیكه از استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، زنجان و ایلام شروع شده بود، به تدریج ادامه یافت تا به تدریج در استان ها ارتباطات بین الملل باردیگر از سر گرفته شود.
از طرفی اینترنت همراه نیز از روز یكشنبه، سوم آذرماه با اتصال تدریجی در استان های خراسان جنوبی، گلستان، سمنان و یزد و چهارمحال بختیاری، همدان، اردبیل، زنجان و ایلام برقرار شد و از روز سه شنبه استان خراسان شمالی نیز به این لیست افزوده شد. این در صورتیكه در سایر استان های كشور هنوز محدودیت های دسترسی به اینترنت بین الملل حل نشده است.
بدین سبب هم اكنون سیمكارت اپراتورهای همراه شامل همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل در استان های خراسان جنوبی، گلستان، سمنان و یزد و چهارمحال و بختیاری، همدان، اردبیل، زنجان و ایلام و اخیرا خراسان شمالی به اینترنت بین الملل متصل شدند.
اتصال اینترنت موبایل در تهران و چند استان
عصر امروز هم اعلام شد، اتصال اینترنت موبایل در تهران (جز شهرستان های غرب استان تهران) و برخی دیگر از استان ها آغاز شده و تا چند ساعت دیگر تكمیل خواهد شد.
بنا بر اعلام اپراتورهای تلفن همراه، اینترنت موبایل، استان های قم، قزوین، كهگیلویه و بویر احمد، مركزی، آذربایجان شرقی، هرمزگان، بوشهر و تهران البته به جز شهرستان های غرب این استان، از عصر امروز در حال وصل شدن است.
هنوز اطلاعاتی از این كه اینترنت موبایل در دیگر استان های باقی مانده، چه زمانی وصل می شود، اعلام نشده اما طبق آنچه به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد، وصل شدن اینترنت همراه منتظر دستور وزیر كشور است. این در حالیست كه عبدالرضا رحمانی فضلی -وزیر كشور - هم اعلام كرده بود امروز عصر جلسه شورای امنیت تشكیل و در این زمینه تصمیم گیری می شود.
این خبر به روزرسانی شده است
منبع:

1398/09/06
16:15:37
5.0 / 5
4699
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید