بررسی تنظیم لایحه ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت

بررسی تنظیم لایحه ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت

بست روید: سازمان اداری و استخدامی كشور پیشنهاد تنظیم لایحه قانونی ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی و تبدیل دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان دولت را ارائه كرده است.


به گزارش بست روید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی با هدف كاهش برخی تصدی های دولت، افزایش بهره وری خدمات دستگاه های اجرایی كشور، سهولت دسترسی شهروندان به خدمات و صرفه جویی در زمان و هزینه آنان به وجود آمده و این دفاتر به سبب قوانین و مقررات یك كانالهای ارتباطی ارائه خدمات قابل برونسپاری دستگاه های دولتی می باشند.
هیئت وزیران طی تصویب نامه ای در سال ۱۳۹۷ بر ارائه خدمات قابل برون سپاری دستگاه های اجرایی بوسیله دفاتر پیشخوان دولت تاكید و در سال ۱۳۹۶ ایجاد هر گونه دفاتر مشابه برای ارائه خدمات دستگاه ها را ممنوع اعلام نموده است.
با وجود این هنوز بعضی از دستگاه ها اقدام به ایجاد دفاتر موازی نظیر كارگزاری های تامین اجتماعی، دفاتر خدمات الكترونیك شهر، دفاتر خدمات الكترونیك قضایی، دفاتر پلیس +۱۰، دفاتر سلامت شهر و دفاتر ساتا تامین اجتماعی نیروهای مسلح می نمایند.
تشكیل بی رویه دفاتر مشابه و عدم برخورد مناسب توسط مراجع مربوطه، سبب گسترش بیش از پیش این گونه دفاتر در سایر دستگاهها و كاهش توازن اقتصادی و كیفیت ارائه خدمات در دفاتر مذكور شده و از دیگر سو منجر به سردرگمی بیشتر شهروندان در ستاندن خدمات می گردد.
به همین جهت، پیشنهاد تنظیم لایحه قانونی ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی و تبدیل دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان دولت در حال بررسی در كمیسیون امور اجتماعی و دولت الكترونیك هیئت دولت می باشد.1398/09/14
21:19:12
5.0 / 5
4594
تگهای خبر: خدمات , كیفیت , هزینه
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید