رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد

اختصاص ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شركت های دانش بنیان

اختصاص ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شركت های دانش بنیان

به گزارش بست روید رئیس كل بانك مركزی از رشد 52 درصدی اختصاص تسهیلات به شركت های دانش بنیان آگاهی داد و اظهار داشت: از شروع سال تابحال نزدیك به 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار این شركت ها قرار گرفته است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در بازدید از مجموعه های پارك علم و فناوری پردیس، از استارت آپ های مختلف در حوزه های تولید محتوا، بیمه و مالی، هوش مصنوعی، معماری و گردشگری بازدید و درباب كارهای آنان اظهار نمود: این شركت ها در حال حركت به سمت و سویی هستند كه در اقتصاد كشورمان سهم قابل توجهی را كسب كنند؛ بدین جهت باتوجه به تأكیدات مقام معظم رهبری و نیز پیگیری های دولت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه و پشتیبانی از این شركت ها، نظام بانكی نیز تلاش می كند كه از شركت های دانش بنیان و كارهای استارت آپ ها پشتیبانی كند.
رئیس شورای پول واعتبار با اشاره به اهمیت و روند رو به رشد شركت های دانش بنیان و استارت آپی در اقتصادكشور اظهار داشت: به شبكه بانكی سفارش می كنم برای تقویت این بخش مهم اقتصادی، در دستیابی آنان به نتایج مطلوب برای اقتصاد كشور تلاش بیشتری كنند.
عالی ترین مقام بانك مركزی با اشاره به رشد قابل توجه فعالیت شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها، اشاره كرد: باتوجه به اینكه بالغ بر ۱۰ هزار شركت دانش بنیان و استارت آپ در كشور وجود دارد و در عین حال روند تولید محصولات در این شركت ها سرعت گرفته است، این امر نشان میدهد در صورتیكه حمایت هایمان را از این شركت ها افزایش دهیم، به نتایج ارزشمندی دست می یابیم.

رئیس كل بانك مركزی با اشاره به اینكه كارهای این شركت ها می تواند در كاهش وابستگی كشور به واردات موثر باشد، اظهار نمود: كوشش های بسیاری در زمینه تولید مواد اولیه حساس و نیز دارو انجام شده است اما در هر حال سالانه حدود ۳.۵ میلیارد دلار فقط ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات دارو و تجهیزات پزشكی تعلق می گیرد. البته علاوه بر این میزان، وارداتی نیز با سایر ارزها و منفك از ارز ۴۲۰۰ تومان نیز در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی انجام می شود. باتوجه به این امر، چنانچه شركت های دانش بنیان به كاهش واردات كمك كنند، پیشرفت موثری در كاهش وابستگی ما به ارز اتفاق می افتد.
منبع:

1398/09/19
14:29:00
5.0 / 5
4983
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید