معاونت علمی خبر داد:

مراكز نوآوری در استان های ساحلی ایجاد می شود

مراكز نوآوری در استان های ساحلی ایجاد می شود

به گزارش بست روید ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در صدد است كه مراكز نوآوری را در استانهای ساحلی ایجاد نماید.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، دریا یکی از ظرفیت های مهم فناورانه ای است که در اختیار کشورها قرار دارد. راه اندازی مراکز نوآوری در استان های ساحلی هم یکی از روش هایی است که می تواند به شکوفایی اقتصادی در این مناطق کمک نماید.
طرحی که با تلاش گروه دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می شود. در این طرح مقرر است مراکز نوآوری در استان های ساحلی کشور با هدف ایجاد و تقویت زیست بوم نوآوری و کار آفرینی راه اندازی شود. به نحوی که هسته های فناور مستقر در این مراکز با حمایت و آموزش های لازم زمینه ساز ایجاد کسب وکارهای جدید و شکل گیری شرکتهای دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق در آینده شوند.
در حال حاضر ۵۰ شرکت دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق در حوزه دریایی کشور فعالیت می نمایند. این شرکتهای ظرفیت بالایی برای توسعه صنعت دریایی کشور دارند. بنابراین راه اندازی مراکز نوآوری در سواحل کشور هم با همکاری و هم افزایی بخش دولتی و این شرکتهای توانمند اجرایی می شود.
سواحل کشور، صنایع بومی دارند که با ایجاد این مراکز، شرایط برای رشد و بالندگی آنها فراهم می شود. همینطور داغ شدن بازار بهره گیری از ذخائر موجود در دریا هم یکی دیگر از نتایج مثبت این کار است. اتفاقی که بازار داخلی را متنعم و خودکفا می کند. بازاری پرسود و بومی.
در همین راستا تبدیل ایده و دانش موجود در دانشگاه های کشور هم کاری است که می تواند به اجرای این طرح سرعت دهد. این کار به توسعه شرکتهای دانش بنیان دریایی کمک می نماید و این صنعت رو به رشد و اقتصادی را به یکی از پایه های اصلی درآمدزایی در کشور بدل خواهد نمود.


منبع:

1399/08/18
20:27:14
5.0 / 5
1705
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , صنعت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید