شادمانی صنعت فناوری چین از پیروزی بایدن

شادمانی صنعت فناوری چین از پیروزی بایدن

صنعت فناوری چین كه یكی از اهداف اصلی ترامپ در جنگ با پكن بود، امیدوار است پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا، زمینه ساز روابط سازنده تری میان دو كشور شود هر چند كه عده معدودی تصور می كنند رقابتها كمتر می شود.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، مدیران و تحلیل گران چینی اظهار می کنند دوره چهار ساله ریاست جمهوری دونالد ترامپ به صنعت فناوری اهمیت خودکفایی را آموخت و تصمیم چین برای بهبود قابلیتهای فناوری داخلی تغییری نخواهد کرد.

فانگ شینگ دانگ، مدیر کنسرسیوم اینترنت و جامعه در دانشگاه ارتباطات ژیجیانگ اظهار نمود: هنگامی که بایدن قدرت را بدست بگیرد، شرکتهای فناوری در چین امکان دارد اندکی آسودگی خاطر پیدا کنند. حداقل تصور می رود آمریکا از گشایش و احترام به رقابت منصفانه و نوآوری حمایت کند. با این وجود در عرصه فناوری پیشرفته، رقابت و نظریه بازی آخر نخواهد یافت و در یک دهه آینده، چین و آمریکا در قابلیتهای نوآوری واقعی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

غولهای فناوری چینی نظیر هواوی، بایت دنس و تنسنت هولدینگز شاهد مختل شدن زنجیره تأمین جهانی یا مانع تراشی در راه تلاشهای توسعه جهانی بوده اند و با تحریمهای دولت ترامپ روبرو شده اند که آنها را بعنوان ریسک امنیت ملی اعلام نمود.

پس از دستور ترامپ برای واگذاری فعالیت های برنامه ویدیویی تیک تاک در آمریکا یا ممنوعیت آن، شرکت بایت دنس در حال نهایی کردن یک توافق اولیه برای ایجاد یک شرکت جدید با شرکتهای والمارت و اوراکل به منظور نظارت بر فعالیت های تیک تاک در آمریکاست.

شرکت هواوی که بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی و تلفن هوشمند در جهان است در نتیجه محدودیتهای تجاری آمریکا با مشکلاتی برای خرید تراشه و کمبود قطعات مورد نیاز برای تولید تلفنهای هوشمند روبرو شده است.

تحلیلگران بانک جفریز در یادداشتی اعلام کردند که چین احیانا در اولویتهای سیاستی دولت بایدن در رده پایینتری قرار می گیرد چونکه وی باید ابتدا به مسائل داخلی بپردازد. با این وجود خیلی از مدیران می گویند اقدامات دولت ترامپ نشان داد صنعت فناوری چین تا چه حد صدمه پذیر بوده است و تقویت این صنعت حالا یک اولویت سیاستی برای چین است.

بر اساس گزارش رویترز، چین در ماههای اخیر به دنبال کاهش اتکا به بازارها و فناوری خارجی بوده و بعنوان مثال میلیاردها دلار برای تشویق توسعه صنعت تراشه داخلی هزینه می کند.

در آمریکا هم مدیران عامل شرکتهای فناوری و مفاخر سیلیکون والی نظیر جف بزوس، مدیرعامل آمازون، بیل گیتس، موسس مایکروسافت و برد اسمیت، رئیس مایکروسافت هفته جاری از پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا و کامالا هریس، معاون وی استقبال کردند.

منبع:

1399/08/19
23:23:56
5.0 / 5
1377
تگهای خبر: اینترنت , دانشگاه , شركت , صنعت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید