ابزارهای هك شركت امنیت سایبری دزدیده شد

ابزارهای هك شركت امنیت سایبری دزدیده شد

به گزارش بست روید شرکت امنیت سایبری فایرآی اعلام نمود هکرها به شبکه این شرکت نفوذ کرده و ابزارهای هکی که برای امتحان وضعیت دفاعی مشتریانش مورد استفاده قرار می گرفت را به سرقت برده اند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، هک شرکت فایرآی که یکی از بزرگترین شرکتهای امنیت سایبر در آمریکاست و قراردادهای زیادی در فضای امنیت ملی در آمریکا و کشورهای متحدش دارد، یکی از مهمترین وقایع رخنه در تاریخ معاصر شمرده می شود. ارزش سهام این شرکت به دنبال انتشار این خبر هشت درصد سقوط کرد.

رخنه به شبکه فایرآی در اظهارنامه این شرکت نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از طرف کوین ماندیا، مدیرعامل فایرآی افشا شد. در وبلاگ این شرکت آمده است ابزارهای تیم قرمز در جریان یک عملیات هک بسیار پیشرفته توسط هکرهایی که احیانا تحت حمایت دولتی بوده اند به سرقت رفته است.

هنوز مشخص نیست این اتفاق چه زمانی به وقوع پیوسته اما یک منبع مطلع اظهار نمود که این شرکت طی دو هفته گذشته در حال تغییر کلمات عبور بوده است.

علاوه بر سرقت ابزارهای هک، بنظر می رسد هکرها به مجموعه ای از مشتریان فایرآی که سازمانهای دولتی هستند، علاقمند بوده اند. هنوز شواهدی از مورد استفاده قرار گرفتن ابزارهای هک فایرآی یا سرقت اطلاعات مشتریان این شرکت وجود ندارد اما اف بی آی و مایکروسافت به بررسی این مساله کمک می کنند.

سایر شرکتهای امنیتی شامل بیت ۹، کاسپرسکی و آر اس ای در گذشته هک شده اند که دشوار ماندن دور نگه داشتن شبکه های دیجیتال از دسترس هکرهای پیشرفته را نشان میدهد.

بر اساس گزارش رویترز، فایرآی سرگرم همکاری با سایر سازندگان نرم افزار برای تقویت دفاع در مقابل ابزارهای هک خودش است.
1399/09/20
12:49:07
5.0 / 5
1540
تگهای خبر: ابزار , شركت , نرم افزار
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید