با تصویب مجلس

۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اینترنت روستایی اختصاص یافت

۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اینترنت روستایی اختصاص یافت

بست روید: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت ارتباطات مجوز دادند که 500 میلیارد تومان برای سرمایه گذاری انجام طرحهای دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی و تا مبلغ 300 میلیارد تومان برای توسعه اینترنت روستایی اختصاص دهد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (چهارشنبه) و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش هزینه ای دو بند ب و ج تبصره ۱۸ را تصویب کرده و بند الف را جهت بررسی بیشتر به کمیسوین تلفیق ارجاع دادند.
بند ب - به شرکتهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود با معرفی معاونت علمی فناوری رئیس جمهور و با تأیید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ یک هزار و چهارصد میلیارد ریال را از محل منابع داخلی خود و برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر، ایجاد کارور (اپراتور)های ارائه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخشها، پشتیبانی از طرح(پروژه) های توسعه ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخشهای خصوصی و تعاونی با اولویت شرکتهای سرمایه گذار خطرپذیر به صورت وجوه اداره شده بر طبق بخشنامه ای که با پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد، اختصاص دهند و مابه التفاوت نرخ سود را از محل آن پرداخت کنند.
بند ج- به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود بوسیله سازمان توسعه ای و شرکت های تابعه خود در چهارچوب ماده (۲۷) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت (۲) بمنظور انجام طرح(پروژه) های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی ازجمله موضوع ماده (۶۹) قانون برنامه ششم توسعه اقدام نماید. منابع مورد نیاز جهت سرمایه گذاری بخش دولتی تا مبلغ پنج هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع داخلی شرکت های تابعه با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تامین می شود و از محل ردیف ۱۴۹۰۰۰ جدول شماره (۷) این قانون به مصرف می رسد. مبلغ سه هزار میلیاردریال از مبلغ مذکور با اولویت برای توسعه اینترنت روستایی اختصاص می یابد.
در زمان بررسی بند الف، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان در اخطاری اظهار داشت: آنچه که در بند الف تبصره ۱۸ لایحه بودجه امده اصول گوناگون قانون اساسی را نادیده گرفته است. بنده به هیچ وجه صلاح نمی دانم که این بند بعنوان مصوبه مجلس به شورای نگهبان برود.
ایشان سپس داد: بیش از ۱۰ مورد تخلف از قوانین و مقررات و اصول قانون اساسی در این بند دیده می شود. اما اصل این بند که درباب اشتغال زایی می باشد بسیار عالی است. بنده پیشنهاد می دهم که این بند باردیگر به کمیسیون تلفیق برگشته و اشکالات آن با همفکری همکاران مرتفع گردد و سپس به صحن بیاید.
در نهایت بعد از این اخطار، نماینده پیشنهاد دهنده حذف این بند، پیشنهاد خودرا پس گرفت و با رای مجلس بمنظور رفع ایراد، بند الف تبصره ۱۸ ماده واحده لایحه بودجه به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.
منبع:

1399/12/14
14:08:08
0.0 / 5
1075
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید