بدون استفاده از بالگرد؛

سربازان آینده با جت پك به خاك دشمن می روند

سربازان آینده با جت پك به خاك دشمن می روند

بست روید: دارپا تصمیم دارد فناوری های مربوط به توسعه جت پک هایی با کاربردهای نظامی را بررسی کند که به سربازان امکان می دهد بدون استفاده از بالگرد وارد خاک دشمن شوند.به گزارش بست روید به نقل از فیوچریسم، وزارت دفاع آمریکا مشغول بررسی کاربردهای نظامی جت پک ها است.
در همین راستا سازمان دارپا در دوم مارس سال جاری در اطلاعیه ای اعلام نمود افراد می توانند طرح «سیستم های حمل و نقل شخصی هوایی قابل حمل»(Portable Personal Air Mobility System) با کاربرد نظامی را ارایه کنند.
این سازمان بوسیله دو برنامه فدرال، طرح خودرا اعلام نموده که بودجه در اختیار کسب و کارهای کوچک نوآورانه در حوزه فناوری قرار می دهند.
در بیانیه دارپا به سیستم هایی اشاره شده که با استقرار در هوا برای نفوذ به خاک دشمن به کار می روند یا در زمین مستقر می شوند تا بدون استفاده از هواپیماهای عمود فرود موجود (مانند بالگردها) امکان تحرک بیشتری در جاده ها را فراهم آورند.
به عبارت دیگر در آینده سربازان با بهره گیری از جت پک وارد خاک دشمن می شوند.
البته دارپا فقط به دنبال طراحی جت پک نیست و آماده بررسی لباس های مجهز به بال و گلایدر نیز است. بطور کلی پنتاگون به دنبال روش های نوآورانه و جدیدی است که به فرد اجازه می دهد در هوا حرکت نماید.
علاوه بر آن سیستم های مذکور باید به اندازه ای ساده باشند که هرکسی بتواند بدون تمرین از آنها استفاده نماید.
در حال حاضر این سازمان بودجه ای ۲۲۵ هزار دلاری برای فاز تحقیقاتی در اختیار پیمانکاران خود قرار می دهد. طی این بازه قابلیت های عملیاتی طرح های اولیه پیشنهادی بررسی و تحلیل می شود.
اگر طرح تأیید و وارد مرحله دوم شود، فناوری مذکور برای انجام تست های زمینی یا هوایی توسعه می یابد تا عملکرد آن در واقعیت بررسی شود.


منبع:

1399/12/18
11:12:53
0.0 / 5
1152
تگهای خبر: سیستم , طراحی , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید