بالگرد مریخی روی سیاره سرخ فرود آمد

بالگرد مریخی روی سیاره سرخ فرود آمد

به گزارش بست روید بالگرد مریخی نبوغ بعد از طی ۴۷۱ میلیون کیلومتر از زمین از دل کاوشگر استقامت خارج شد و روی سیاره سرخ فرود آمد.


به گزارش بست روید به نقل از اسپیس، اولین بالگرد مریخی روی خاک این سیاره قرار گرفت. بالگرد مریخی «نبوغ» بعد از خروج از دل کاوشگر استقامت روی سیاره سرخ فرود آمد. مقرر است اولین پرواز آن یک هفته دیگر صورت گیرد. آزمایشگاه JPL ناسا در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: « فرود بالگرد مریخی تأیید شد. سفر ۴۷۱ میلیون کیلومتری آن روی کاوشگر استقامت با فرود از ارتفاع ۱۰ سانتی متری روی سطح مریخ امروز به پایان رسید. مأموریت بعدی؟ زنده ماندن در شب».
این ابزار با وزن ۱.۸ کیلوگرم یک بالگرد کوچک است که با انرژی خورشید کار می کند و مجهز به یک باتری قابل شارژ است که طی شبهای سرد مریخی سیستم آنرا گرم نگه می دارد. تا به امروز این بالگرد در دل کاوشگر «استقامت» قرار داشت و از سیستم برق هسته ای آن برای گرم ماندن استفاده می کرد. حالا بالگرد برای فعال نگه داشتن سیستم گرمکن به باتری داخلی متکی است. پیشبینی می شود بالگرد نبوع در ۱۱ آوریل برای اولین بار پرواز کند. اطلاعاتی که در این فرآیند جمع آوری می شود روز بعد (۱۲ آوریل) به زمین می رسد. این پهپاد ۸۵ میلیون دلاری، اولین بالگردی است که به یک سیاره دیگر ارسال شده و هدف طراحی آن آزمایش فناوری های مورد نیاز برای هواپیماهای آینده در سیارات دیگر است. بالگرد نبوغ دارای دو دوربین برای ثبت اطلاعات پروازها است و کاوشگر استقامت هم آنها را مشاهده می کند.

1400/01/16
19:59:06
5.0 / 5
1106
تگهای خبر: ابزار , باتری , سیستم , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید