روسیه از تهدید فیلترینگ توییتر دست برداشت

روسیه از تهدید فیلترینگ توییتر دست برداشت

روسیه از تهدید برای مسدود کردن توییتر عقب نشست و اعلام نمود این پلت فرم شبکه اجتماعی تلاشها برای حذف محتوایی که مقامات این کشور غیرقانونی می دانند را سرعت بخشیده است.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، سازمان دیده بان اینترنت روسیه (روس کومنادزور) در اطلاعیه ای اعلام نمود توییتر در اول آوریل یک کنفرانس ویدیویی با رگولاتورهای روسیه داشت و الان محتوایی که به اشاعه فعالیت های غیرقانونی یا هرزنگاری می پردازند را با سرعت بیشتری حذف می کند.

این رگولاتور در اقدامی که نگرانیها نسبت به تشدید کنترل اینترنت را برانگیخته بود، ماه گذشته سرعت دسترسی به محتوا در توییتر را کند و تهدید کرده بود اگر محتوای مورد نظر مقامات روسیه را حذف نکند، ظرف مدت یک ماه به صورت کامل مسدود خواهد شد.

روس کومنادزور اعلام نمود کندی سرعت دسترسی به توییتر تا ۱۵ ماه مه ادامه خواهد داشت تا این سرویس شبکه اجتماعی فرصت حذف محتوای بیشتر را داشته باشد.

توییتر در اینباره اظهارنظر نکرد اما پیش از این درباره تلاشها برای محدود کردن مکالمات آنلاین ابراز نگرانی و اظهار کرده بود اجازه نمی دهد پلتفرمش برای ترویج فعالیت های غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت روسیه فشار بر این شبکه اجتماعی را به علت پستهایی که به زندانی شدن الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین اعتراض داشتند، تشدید کرده است. فیسبوک، تلگرام، تیک تاک و گوگل همگی با تهدید جریمه در صورت عدم حذف محتوای درخواست شده از جانب مقامات روسیه روبرو هستند.

منبع:

1400/01/17
12:27:05
5.0 / 5
1311
تگهای خبر: اینترنت , تلگرام , گوگل
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید