درز اطلاعات شخصی ۱ و سه دهم میلیون كاربر كلاب هاوس

درز اطلاعات شخصی ۱ و سه دهم میلیون كاربر كلاب هاوس

به گزارش بست روید اطلاعات شخصی ۱.۳ میلیون کاربر شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس به اینترنت درز کرده و از یک انجمن هکری معروف سردرآورده است.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، سایبرنیوز گزارش کرده که اطلاعات شخصی لو رفته کاربران کلاب هاوس شامل نام، نام پروفایل شبکه اجتماعی و جزئیات دیگر است.

کلاب هاوس درباره این گزارش اظهارنظر نکرده است اما اطلاعات فاش شده می تواند خلافکاران سایبری را قادر سازد از راه عملیاتهای فیشینگ یا سرقت هویت، کاربران را هدف بگیرند.

اپلیکیشن کلاب هاوس که ورود به آن تنها با دعوت امکان پذیر است، به کاربران امکان می دهد به بحث درباره موضوعات مختلف در مکالمات صوتی یا اتاقها بپردازند و به تازگی ۱۰ میلیون کاربر هفتگی فعال گزارش کرده است. کلاب هاوس اخیرا سرگرم مذاکره برای تأمین مالی است که ارزش این شرکت را به چهار میلیارد دلار خواهد رساند.

گزارش اخیر درباره درز اطلاعات شخصی کلاب هاوس، جدید ترین نمونه از مواردی است که طی یک هفته گذشته گزارش شده اند. سایبرنیوز در ششم آوریل گزارش کرده بود آرشیو اطلاعات ۵۰۰ میلیون پروفایل لینکدین در یک محفل هکری معروف به فروش گذاشته شده است اما لینکدین در یک پست وبلاگ اعلام نمود این واقعه رخنه اطلاعاتی نبوده و شامل اطلاعات خصوصی پروفایل اعضای این شبکه اجتماعی نبوده است. اطلاعات به فروش گذاشته شده، مجموعه ای از اطلاعات شماری از وب سایتها و شرکتها است. ظاهرا یک هکر در کوشش برای فروش این اطلاعات به مبلغ چهار رقمی و دریافت پول در چارچوب بیتکوین بوده است.

چند روز قبل از آن فیسبوک اعلام نمود عوامل خلافکار اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی را که در سپتامبر سال ۲۰۱۹ با بهره برداری از نقص ابزار همگام سازی تماسها در پلت فرم فیسبوک جمع آوری شده بود را به دست آورده اند. سخنگوی فیسبوک اعلام نمود این شبکه اجتماعی به بیشتر از ۵۳۰ میلیون نفری که اطلاعاتشان از این طریق به دست هکرها افتاده است و به تازگی در یک پایگاه داده قابل دسترس شده است، اطلاع نداده و قصد ندارد چنین کاری را انجام دهد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، پل پرودهوم، تحلیلگر شرکت امنیت اطلاعات "اینت سایت" به اینسایدر اظهار داشت: اطلاعات فاش شده اهمیت دارند چونکه عوامل خلافکار می توانند از راه اطلاعات کارمندان، به شرکتها حمله کنند.
1400/01/23
10:45:05
5.0 / 5
1280
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , سایت , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید