با انتشار به روزرسانی های نرم افزاری

تغییرات بزرگ در دستگاه های اپل فرا می رسد

تغییرات بزرگ در دستگاه های اپل فرا می رسد

بست روید: اپل در حال آماده سازی اصلاحات عمده در سیستم عامل موبایل خود است که شامل ارتقای نحوه مدیریت نوتیفیکیشنها توسط کاربر، هوم اسکرین بازطراحی شده آی پد، به روزرسانی قفل صفحه نمایش و حفاظتهای حریم خصوصی جدید برای دستگاه های پرچمدار این شرکت است.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: تغییرات در حال طراحی مقرر است در قالب iOS ۱۵ و iPadOS ۱۵ که به روزرسانی های نرم افزاری بزرگ برای آیفون و آی پد هستند، عرضه شوند. اپل به روزرسانی های نرم افزاری خودرا که نام کد آنها اسکای است، در کنفرانس آتی طراحان جهانی که از هفتم ژوئن شروع می شود، اعلام خواهدنمود.

اپل هر ساله به روزرسانی های نرم افزاری بزرگی برای همه دستگاه های مهم خود عرضه می کند تا کاربران را هچنان در اکوسیستم خود حفظ کند و دستگاه های بیشتری فروخته و طراحان را به ساخت اپلیکیشنهای جدید تشویق کند. اپل معمولا به روزرسانی های نرم افزاری را در حدود سپتامبر نزدیک به زمان رونمایی مدل جدید آیفون عرضه می کند. باتوجه به این که چند هفته دیگر به زمان برگزاری کنفرانس جهانی طراحان باقی مانده است، این شرکت ممکنست قابلیتها را تغییر داده یا زمان به روزرسانی آنها را به تاخیر بیاندازد.

این شرکت سرگرم برنامه ریزی قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد تنظیمات نوتیفیکیشن مختلفی را تعیین کنند بعنوان مثال تلفن آنها باتوجه به وضعیتی که در آن قرار دارند زنگ بزند یا خیر. این توانایی به شکل منوی جدیدی عرضه می شود که به کاربران امکان می دهد وضعیتی که در آن قرار دارند مانند رانندگی، کار یا خواب را انتخاب کنند یا بخشهای مورد نظرشان را تنظیم کنند. این منو در قفل صفحه نمایش به روز شده و در "کنترل سنتر" که منوی آیفون و آی پد برای دسترسی سریع به تنظیمات است، نمایش داده خواهد شد.

همچنین گزینه ای وجود خواهد داشت که پاسخهای اتوماتیک به پیامها را باتوجه به وضعیتی که کاربر در آن قرار دارد، تنظیم می کند. این توانایی نسبت به قابلیت فعلی پاسخ خودکار که تنها در زمان رانندگی موجود است، بهبود پیدا کرده است. اپل نوتیفیکیشنهای منحصری مانند "مزاحم نشوید" و "حالت خواب" را افزوده است اما برای اولین بار است که این شرکت یک قابلیت سراسری در سیستم برای تغییر نوتیفیکیشنها برمبنای وضعیت کاربر عرضه می کند.

این شرکت همین طور روی ارتقای iMessage با هدف عمل کردن بعنوان یک شبکه اجتماعی و رقابت بهتر با واتساپ فیسبوک کار می کند. تغییرات مذکور در مراحل اولیه طراحی هستند و ممکنست دیرتر عرضه شوند.

خط محصول آی پد که هفته جاری شاهد رونمایی تازه ترین مدل های آی پد پرو بود هم شاهد تغییرات نرم افزاری خواهد بود. این شرکت در حال برنامه ریزی قابل توجه ترین به روزرسانی برای هوم اسکرین از زمان ارائه اولین محصول آی پد در سال ۲۰۱۰ است. بعد از قابلیت مشابهی که سال قبل برای آیفون عرضه شد، اپل می خواهد به کاربران اجازه دهد ویجتها یا اپلیکیشنهای کوچکی که مواردی مانند وضعیت هوا، قرارهای آتی، سهام و اطلاعات دیگر را نمایش می دهند را در هر نقطه ای از هوم اسکرین قرار دهند. کاربران می توانند ویجتها را جایگزین کل شبکه اپلیکیشن نمایند.

حفاظتهای حریم خصوصی بیشتری هم فرا می رسد. یک قابلیت جدیدی که در دست طراحی است، منوی جدیدی است که به کاربران نشان میدهد کدام اپلیکیشنها بی سروصدا در حال جمع آوری اطلاعات درباره آنها هستند. اپل حریم خصوصی دستگاه هایش را در سال های اخیر بهبود بخشیده و هزاران برنامه شناسایی شده اند که از ردیابهای ویژه برای جمع آوری اطلاعات کاربر نظیر شماره تلفن و موقعیت مکانی استفاده می نمایند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل سرگرم برنامه ریزی برای به روزرسانی کوچکتری برای سیستم عامل مک بعد از بازطراحی آن در سال قبل و به روزرسانی نرم افزار اپل واچ و اپل تی وی است.

منبع:

1400/02/04
10:12:38
5.0 / 5
1160
تگهای خبر: آیفون , سیستم , شركت , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید