ستاد توسعه زیست فناوری اعلام كرد؛

تعریف ۶۴ پروژه ملی تكمیل كننده زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی

تعریف ۶۴ پروژه ملی تكمیل كننده زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی

بست روید: ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اعلام نمود برای تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی 64 پروژه ملی تعریف شده تا تولید دارو در کشور روندی رو به رشد داشته باشد.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری برنامه هایی ملی و جامع برای ارتقای حوزه سلامت در کشور تعیین کرده است که شامل تولید داروها، حد واسط ها و مواد اولیه دارویی، تولید واکسن های انسانی، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، تولید فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی و تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی می شود. اجرای کامل آنها ۷۷۴.۶ میلیارد دلار به درآمد ناخالص ملی می افزاید.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی نیز ۶۴ برنامه ملی تعریف کرده است تا با کمک این برنامه ها و با بهره گیری از ظرفیت دانشی و تخصصی دانش بنیان ها بتواند مواد صنعتی مورد نیاز تولید داروها را تامین کند. این کار به ارتقای نظام بهداشت و درمان کشور کمک می نماید. در صورت تامین منابع، تا ۵ سال آینده یک هزار و ۱۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده به اقتصاد کشور تزریق خواهد شد.
ایجاد مراکز فرمولاسیون
راه اندازی ۴ مرکز فرمولاسیون برای تولید مواد صنعتی دارویی یکی از این پروژه های ملی است که با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری و با کمک شرکت های دانش بنیان توانمند به نتیجه خواهد رسید.
پیش بینی شده است که با اجرای کامل این ۴ پروژه ۵ ساله، یکصد میلیون دلار ارزش افزوده به بدنه اقتصادی کشور تزریق و برای ۸۰ نفر نیز اشتغال پایدار ایجاد شود.
تولید ۶۰ دارو و مولکول با کاربرد چندگانه از مواد پایه پتروشیمی
یکی دیگر از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این عرصه کمک به اجرائی شدن ۶۰ پروژه ملی در زمینه تولید ۶۰ دارو و مولکول با کاربرد چندگانه از مواد پایه پتروشیمی است. طرحی که بعد از ۵ سال منجر به اشتغالزایی برای یک هزار و ۵۰۰ نفر و جذب یک هزار میلیارد دلار ارزش افزوده خواهد شد.


منبع:

1400/02/04
21:15:11
5.0 / 5
953
تگهای خبر: تخصص , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید