پسورد كیف پول رمزارزتان را به كسی ندهید

پسورد كیف پول رمزارزتان را به كسی ندهید

بست روید: با افزایش حضور افراد در حوزه رمزارزها، مجرمان سایبری برای به دست آوردن کلمات امنیتی و رمز ورود به کیف های دیجیتال و سرقت رمزارز آنها اقدام می کنند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، استخراج رمزارز، کسب وکاری نوپاست که در سالهای قبل توجه خیلی از فعالان حوزه فناوری را به خود جلب کرده است، هرچند همه ابعاد این کسب وکار هنوز کاملا شناخته شده نیست. در ایران با توجه باتوجه به سوق پیدا کردن علاقه مندان به این سمت، وزارتخانه های صمت، نیرو و ارتباطات و بانک مرکزی، از دو سال گذشته، بعد از تصویب قوانین مربوطه، موانع را از پیش پای سرمایه گذاران برداشتند و راه حضور آنها را تسهیل کردند.
هرچند سال قبل به سبب خاموشی هایی که در کشور صورت گرفت، این شائبه به وجود آمد که در کشور و آن هم در زمان صعود قیمت بیتکوین، استخراج این رمزارز صورت می گیرد که منجر به قطعی گسترده برق شده است، اما بعد از آن استخراج رمزارزها بصورت یک فعالیت صنعتی مورد توجه قرار گرفت و قوانینی برای آن در نظر گرفته شد.
از طرف دیگر مسئولان اعلام نمودند که شیب صعودی قیمت رمزارزها را به هیچ وجه نمی توان تضمین نمود و ورود افراد به این حوزه بعنوان ثروت اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست. حتی عنوان شد که باتوجه به مصوبه دولت در خصوص ممنوعیت "مبادله رمزارزها مانند بیتکوین در ایران " درگاه های الکترونیکی مبادله رمزارز مسدود می شود، باوجود این بنظر می رسد خرید و فروش رمزارزها در ایران ادامه داد.
در صورتیکه استفاده از کیف رمزارز باتوجه به سهولت و راحتی کار با آنها امروزه مورد توجه خیلی از کاربران قرار گرفته، مجرمان سایبری نیز از این مساله آگاهی داشته و تلاش می کنند از عدم آگاهی و توجه شهروندان به ملاحظات امنیتی در هنگام دسترسی به اینگونه برنامه ها سوء بهره برده و سبب نفوذ به کیف رمزارز و سرقت از کاربران شوند.
پلیس فتا هشدار می دهد که مجرمان سایبری با ترفندهای مختلف تلاش دارند تا به کیف رمزارز شهروندان نفوذ پیدا کنند. برای نمونه در یکی از این شگردها، مجرم ابتدا بوسیله شبکه های اجتماعی به کاربران پیام داده و تحت عناوین مختلف نظیر اینکه سیگنال خرید یا فروش رمزارز، می کوشد اعتماد وی را جلب کرده و در ادامه عنوان داشته برای دریافت سیگنال به کلمات کلیدی ورود به برنامه نیاز است.
در روش دیگر مجرم با طراحی وب سایت یا برنامه هایی شبیه به برنامه کیف رمزارز یا به اصطلاح فیشینگ، کاربر را به بهانه های مختلف همچون به روز رسانی کیف رمزارز، مجاب به واردکردن اطلاعات کرده و از این طریق اطلاعات قربانی را به سرقت می برد. این در حالیست که مجرم با ورود به این اپلیکیشن ها مبادرت به برداشت سرقت رمز ارز می کند.
باید توجه داشت که منبع دانلود برنامه ها در فضای مجازی بسیار مهمست و لازم است کاربران برنامه های مورد نیاز خودرا از مراجع رسمی و سایت های معتبر دریافت نمایند همین طور شهروندان همیشه به خاطر داشته باشند کدهای فعال سازی و ورود به صرافی یا کیف رمز ارز دیجیتال محرمانه بوده و نباید آنها را در اختیار دیگران قرار دهند.
منبع:

1400/02/11
16:39:32
5.0 / 5
1068
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید