امكان تمدید زمان بسته های اینترنتی اساتید فراهم نیست

امكان تمدید زمان بسته های اینترنتی اساتید فراهم نیست

به گزارش بست روید معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن اشاره به اتمام زمان بسته های اینترنت مجانی اساتید دانشگاهی اظهار داشت: تمدید مدت زمان این بسته ها میسر نیست، اما پیگیر هستیم که منابعی را در چارچوب عرضه بسته های جدید تأمین نماییم.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، با انتشار کرونا در کشور و رواج آموزش آنلاین، یکی از دغدغه افرادی که با این مقوله در ارتباط بودند، از معلمان و اساتید تا دانش آموزان و دانشجویان، بحث هزینه بالای اینترنت و به همین خاطر وزارت ارتباطات مبادرت به مجانی سازی سایت های آموزشی دانشگاه ها و اپلیکیشن شاد برای مدارس کرد. همینطور بعد از آن وزارت ارتباطات از عرضه ۱۲۰ گیگابایت اینترنت مجانی برای برای اساتید دانشگاه های کل کشور اطلاع داد.
با عنایت به این که عرضه این بسته های مجانی اینترنت از آبان ماه به مدت شش ماه شروع شده بود، پیامکی برای اساتید ارسال شده در خصوص اینکه مدت زمان شش ماهه بسته مورد نظر ۱۴ اردیبهشت به اتمام می رسد و قابل تمدید نیست. در صورتی که بعضی از اساتید دانشگاهی عنوان کردند حجم بسته اینترنتی آنها تمام نشده و درخواست تمدید این بسته ها تا آخر ترم را داشتند.
در این راستا ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در گفتگو با ایسنا، توضیح داد: زمانی که یک بسته ای تعریف می شود، دو مولفه اصلی دارد، حجم و زمان و متناسب با این دو مولفه قیمت گذاری می شود. ما در مقطعی این بسته اینترنت مجانی اساتید به میزان ۱۲۰ گیگ و مدت شش ماه را برای اساتید دانشگاه ها فعال کردیم، که این بسته ها تا همان مقطع قیمت گذاری و منابعش تأمین شده و در اختیار اپراتورها قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تمدید زمان بسته های اینترنتی به لحاظ اصول اولیه میسر نیست، اظهار داشت: اگر زمان بسته ای منقضی شود، اینکه بخواهیم زمانش را تغییر دهیم و تمدید نماییم، با منطق قیمت گذاری بسته مغایر است. ازاین رو تنها راهی که وجود دارد این است که یک بسته جدید تعریف شود و اگر بخواهیم بسته جدیدی تعریف نماییم، احتیاج به تأمین منابع مورد نظر دارد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: به جهت اینکه بسته جدیدی با هر حجم و زمانی تعریف شود، باید منابعش تأمین شده و تعاملی با اپراتورها شکل بگیرد و توسط اپراتورها تحت یک بسته جدید فعال شود. ازاین رو هم اکنون پیگیری برای تأمین منابع در دستور کار وزارت ارتباطات است و اگر به سرانجام برسد و این منابع تامین گردد، در چارچوب عرضه یک بسته جدید امکان پذیر خواهد بود.

منبع:

1400/02/13
10:49:16
5.0 / 5
996
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید