راهگشایی برای مجرمان سایبری با پسوردهای ساده

راهگشایی برای مجرمان سایبری با پسوردهای ساده

بست روید: در صورتیکه به سبب کرونا، شرایط دورکاری و خانه نشینی بالا رفته، لازم است برای دستگاه های الکترونیکی، از انتخاب پسورد های ساده اجتناب کرده و به سمت انتخاب یک سرویس احراز هویت برویم.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، در چند سال اخیر سیستم های تجارت الکترونیکی و رسانه های اجتماعی تحت تأثیر حملات دسترسی و شکستن رمزعبور قرار گرفته اند. از زمان شروع همه گیری کرونا، شاهد افزایش زیادی فیشینگ هستیم که مجرمان اینترنتی بوسیله استفاده مجدد از رمز عبور حملات خودرا انجام می دهند. همین طور شاهد افزایش راهبردی مجرمان سایبری با بهره گیری از حملات بی رحمانه برای شکستن رمزهای عبور ساده و کوتاه با سرعت بیشتری هستیم.
حالا که به خاطر شرایط کرونا، شرایط دورکاری و خانه نشینی بیشتر رعایت می شود، کاربران بیشتری به خدمات جدید آنلاین اعتماد می کنند، و تعدادی از آنها بطور پیش فرض فاقد احراز هویت چندعاملی هستند. همچنین، افرادی که مجبوربه راه اندازی حساب های بیشتری هستند تمایل دارند از رمزهای عبور به یاد ماندنی رایج استفاده کنند که آنها را در معرض خطرات امنیتی قرار خواهد داد.
از اقدامات لازم این است که عبارات را بجای رمزهای عبور اجرا کنید، همیشه از تأیید اعتبار چندعاملی (MFA) استفاده کنید که به اس ام اس یا ایمیل متکی نیست و به اعتبارهای دیگری مانند کد تولید شده درتلفن هوشمند کاربر، پاسخ به یک سوال امنیتی، اثر انگشت یا تشخیص چهره نیاز دارد، برای تشویق و ساده سازی رمزهای عبور برای همه سیستم ها از برنامه های مدیریت رمز عبور استفاده کنید.
قابلیت تشخیص چهره در دستگاه های تلفن همراه به خاطر سهولت، دقت استفاده را به خطر می اندازد. قابلیت های گوناگون عمدتاً نه برای امنیت بیشتر بلکه برای انجام کار در هر سناریوی خاص، مانند زمانی که فردی بصورت ماسک زده، استفاده می شوند. با این وجود، فناوری بطور مداوم در حال بهبود و پیشرفت است. باوجود این، آموزش امنیت سایبری از سنین پایین در مدارس به همان اندازه مهم خواهد بود و لازم است ما سواد سایبری را نیز افزایش دهیم.
منبع:

1400/02/27
09:23:59
5.0 / 5
1146
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید