انتشار رسمی به روزرسانی ویندوز ۱۰ مایكروسافت

انتشار رسمی به روزرسانی ویندوز ۱۰ مایكروسافت

مایکروسافت تازه ترین به روزرسانی سیستم عامل ویندوز 10 معروف به نسخه 21H1 که در آن بجای عرضه امکانات جدید به بهبود کیفیت قابلیتهای موجود پرداخت شده است را رسما ارائه کرد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، مایکروسافت درباب کسب وکار ویندوز خود که حدود ۱۴ درصد از درآمد این شرکت را تشکیل می دهد، رویکرد محتاطانه تری در پیش گرفته است. بیش از ۱.۳ میلیارد دستگاه با استفاده از سیستم عامل ویندوز کار می کنند و طبق آمار نت مارکت شیر، ویندوز ۱۰ با سهم ۵۹ درصدی در آوریل، بالاترین سیستم عامل رومیزی مانده است.

مایکروسافت بعد از اینکه ویندوز ۱۰ را در سال ۲۰۱۵ معرفی نمود، در سال های اخیر به عرضه به روزرسانی هایی برای آن نظیر ابزارهایی برای طراحی اشیای سه بعدی، بکارگیری فیلترهای عکس و مشخص کردن بخشهایی از صحبت در وب سایتها پرداخته است. هر سال دو به روزرسانی برای ویندوز عرضه می شود در صورتیکه سیستم عامل مک و iOS اپل و اندروید گوگل تنها یک به روزرسانی دریافت می کنند.

مایکروسافت روند توسعه را در سال ۲۰۱۹ آهسته کرد و یک به روزرسانی معمولی در نیمه اول سال و بعد از آن یک به روزرسانی معطوف به عملکرد را در نیمه دوم سال ارائه کرد. در سال ۲۰۲۰ که کاربران از ویندوز ۷ مهاجرت کردند، این شرکت استراتژی مذکور را تکرار کرد. حالا با انتشار به روزرسانی ویندوز ۱۰ مه ۲۰۲۱، یک به روزرسانی کیفیت محور دیگر از راه می رسد.

پانوس پانای، مدیر محصول مایکروسافت ماه مه گذشته در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا اعلام نموده بود مردم ماهانه ۷۵ درصد زمان بیشتری در ویندوز ۱۰ نسبت به زمان مشابه سال قبل سپری می کنند. مایکروسافت رشد سریع غیرمعمول فروش مجوزهای ویندوز ۱۰ برای کامپیوتر های شخصی مصرفی را در چهار سه ماهه گذشته گزارش کرد.

بعضی از تغییراتی که در تازه ترین به روزرسانی ویندوز ۱۰ مشاهده می شوند عبارتند از:
سیستم ویندوز دفندر اپلیکیشن گارد که فایلهای آفیس را باز کرده و وب سایتها را به شکل ایمنی نمایش می دهد، عملکرد بهتری پیدا می کند. مشکلی که موجب می شود به روزرسانی ها برای اکتیو دایرکتوری به آهستگی در کامپیوتر شخصی کاربر شروع شوند برطرف خواهد شد. مرورگر وب Edge که در ابتدا قسمتی از ویندوز ۱۰ بود، حذف می شود و الان نسخه جدیدی وجود دارد که مبتنی بر موتور کرومیوم است که مایکروسافت در به روزرسانی پاییز گذشته در ویندوز ۱۰ گنجاند. پشتیبانی از نسخه اصلی در ۹ مارس به انتها رسید. در نتیجه اگر کاربران دکمه استارت را کلیک کرده و Edge را سرچ کنند، دو مرورگر مختلف به آنها نشان داده نمی گردد.
بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، کاربران ویندوز ۱۰ جهت بررسی قابل دسترس شدن این به روزرسانی می توانند در قسمت تنظیمات سیستم، به بخش "آپدیت اند سکیوریتی" مراجعه نموده، "ویندوز آپدیت" را چک کرده و دکمه "چک برای آپدیت" را کلیک کنند.
1400/02/29
19:56:06
5.0 / 5
1187
تگهای خبر: ابزار , اندروید , سایت , سیستم
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید