تامین برق چراغ ال ای دی با سیگنال های وای فای

تامین برق چراغ ال ای دی با سیگنال های وای فای

بست روید: پژوهشگران دانشگاه سنگاپور با بهره گیری از سیگنال های بی سیم وای فای موفق شدند انرژی لازم برای روشن کردن یک چراغ ال ای دی را تامین کنند.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، دانشمندان از سال ها قبل در تلاش بوده اند تا از امواج رادیویی برای تامین برق تجهیزات الکترونیکی کوچک استفاده کنند و حالا این تلاش ها باتوجه به همه گیری شبکه های وای فای به نتیجه رسیده است.
بدین منظور تراشه ای جدید تولید شده که می تواند سیگنال های وای فای را دریافت کرده و به برق تبدیل کند تا از این طریق چراغ های کوچک ال ای دی روشن شوند. انتظار می رود در آینده از این شیوه برای تامین انرژی حسگرها و دستگاه های کوچک الکترونیک استفاده گردد.
تراشه ای که بدین منظور تولید شده، متشکل از اسیلاتورهای دارای چرخش گشتاوری یا STO است که می توانند امواج رادیویی را دریافت و انرژی مختصری تولید کنند. با بهره گیری از چند اس تی وی در کنار یکدیگر در یک تراشه می توان خروجی برق را افزایش داد.
تراشه طراحی شده بدین شیوه قادر به دریافت امواج رادیویی ۲.۴ گیگاهرتزی وای فای و تبدیل آنها به ولتاژ مستقیم است. از این ولتاژ برای روشن کردن چراغ های ال ای دی ۱.۶ ولتی به مدت یک دقیقه استفاده شد.


منبع:

1400/02/30
22:48:32
5.0 / 5
1045
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید