فیسبوك تا ۲۰۲۳ سهم خواهی نخواهد داشت

فیسبوك تا ۲۰۲۳ سهم خواهی نخواهد داشت

به گزارش بست روید فیسبوک در کوشش برای جذب اینفلوئنسرهای بیشتر به سرویسهایش همچون اینستاگرام، اعلام نمود تا سال ۲۰۲۳ از قابلیتهای پولی تولیدکنندگان محتوا سهمی دریافت نخواهد کرد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک اعلام نمود این شرکت رسانه اجتماعی پیش از این که بخواهد سهمی از درآمد تولیدکنندگان محتوا از انتشار کار یا تبلیغ مراسمشان در پلتفرمهایش دریافت کند، دستکم تا سال ۲۰۲۳ صبر خواهد نمود.

زاکربرگ در پستی در فیسبوک اظهار داشت: این شرکت برای اینکه به تولیدکنندگان محتوا کمک نماید از فعالیت در پلتفرمهایش درآمد کسب کنند، از درآمد حاصل از مراسمهای آنلاین پولی، اشتراک هواداران، بج ها و محصول خبری مستقل جدید فیسبوک تا سال ۲۰۲۳ سهمی نخواهد گرفت. پیش از این زاکربرگ قول داده بود تا اواخر سال جاری از درآمد تولیدکنندگان محتوا سهمی نگیرد.

وی همینطور اپل را که کنفرانس سالانه طراحان را از روز دوشنبه آغاز کرد، هدف قرار داد و ضمن اشاره به کمیسیونی که اپل از فروش محصولات اپلیکیشن از راه فروشگاه برنامه اپ استور دریافت می کند، اظهار داشت: هنگامی که فیسبوک بخواهد سهمی از درآمد تولیدکنندگان محتوا دریافت کند، کمتر از ۳۰ درصدی خواهد بود که اپل و سایر شرکتها می گیرند.

زاکربرگ اظهار داشت: فیسبوک رابط کاربری پرداخت جدیدی راه اندازی می نماید تا تولیدکنندگان محتوا ببینند چطور کمیسیونها و مالیاتهای شرکتهای مختلف روی درآمد آنها تأثیر می گذارد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، اظهارات اخیر زاکربرگ جدید ترین کنایه در اختلاف قدیمی میان فیسبوک و اپل است که اوایل بهار با معرفی یک بروزرسانی حریم خصوصی از جانب اپل به اوج خود رسید. این بروزرسانی با دشوار کردن طراحی تبلیغات سفارشی و دنبال کردن سلایق کاربران، به کسب و کار تبلیغات فیسبوک صدمه می زند. در مجموع فیسبوک و سایر سازندگان اپلیکیشن از کنترل شدید اپل روی فروشگاه اپ استور گلایه کرده اند. اپل هم از شرکتهایی انتقاد کرده است که مدل کسب و کارشان مبتنی بر ردگیری فعالیت کاربر به منظور فروش تبلیغات مرتبط می باشد.
1400/03/18
22:57:30
5.0 / 5
1087
تگهای خبر: شركت , طراحی , فروش , محصولات
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید