ممنوعیت دانلود وی چت و تیك تاك لغو شد

ممنوعیت دانلود وی چت و تیك تاك لغو شد

بست روید: رئیس جمهور آمریکا مجموعه فرامین اجرائی که شامل ممنوعیت دانلود وی چت و تیک تاک بودند را لغو و به وزارت تجاری فرمان داد نگرانیهای امنیتی مربوط به این اپلیکیشنهای چینی را مورد بازنگری قرار دهد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در کوشش برای مسدود کردن دانلود این اپلیکیشنها و ممنوعیت مبادلات تکنیکال بود که تیک تاک و وی چت اعلام نموده بودند مانع از دسترسی به این اپلیکیشنها در آمریکا می شود. دادگاههایی در آمریکا مانع اجرای این فرامین شدند و دستورات مذکور هیچگاه به اجرا درنیامدند.

یک مقام کاخ سفید اظهار داشت: بازنگری امنیت ملی جداگانه آمریکا از تیک تاک که در اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شد، ادامه دارد اما جزئیات بیشتری عرضه نکرد. یک مقام دیگر دولت آمریکا به خبرنگاران اظهار داشت: کاخ سفید در مورد ریسکهای داده کاربران تیک تاک بسیار نگران مانده است.

فرمان اجرایی جدید بایدن دستورهایی که در اوت ضد وی چت و تیک تاک صادر شده بودند و دستور دیگری که در ژانویه صادر شده بود و هشت اپلیکیشن مالی و ارتباطی دیگر را هدف گرفته بود، لغو می کند. در دستور ژانویه از مقامات خواسته شده بود مبادلات با هشت اپلیکیشن چینی شامل علی پی گروه علی بابا و کیو کیو والت شرکت تنست هولدینگز و خدمات پرداخت وی چت را ممنوع کنند.

دولت ترامپ مدعی بود وی چت و تیک تاک نگرانیهای امنیت ملی ایجاد می کنند و این خطر وجود دارد که اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی توسط دولت چین جمع آوری شود. هر دو اپلیکیشن تیک تاک و وی چت چنین اتهامی را تکذیب کرده اند.

دولت آمریکا خواهان تجدیدنظر در احکام قضایی شده بود که از اجرای فرمان رئیس جمهور پیشین آمریکا در مورد این اپلیکیشنها جلوگیری کرده بودند اما بعد از به قدرت رسیدن بایدن، وزارت دادگستری خواهان توقف بررسی درخواستهای تجدیدنظر شد.

در دستور بایدن آمده است جمع آوری داده از شهروندان آمریکایی خطر فراهم کردن دسترسی دشمنان خارجی به اطلاعات مذکور را به همراه دارد. وزارت بازرگانی باید به شکل مداوم به ارزیابی مبادلاتی بپردازد که ریسک نتایج فاجعه آمیز بزرگ روی امنیت یا انعطاف پذیری زیرساخت حساس یا اقتصاد دیجیتالی آمریکا به همراه دارند.

تحت دستور بایدن، وزارت بازرگانی آمریکا باید در مدت ۱۲۰ روز سفارش های لازم برای پشتیبانی از داده های آمریکایی که شرکتهای تحت کنترل دشمنان خارجی به آن دسترسی دارند یا به دست می آورند عرضه کند.

بر اساس گزارش رویترز، بایدن هفته گذشته فرمان اجرایی را امضا کرد که سرمایه گذاری آمریکایی در بعضی شرکتهای چینی فعال در بخشهای دفاعی و فناوری اطلاعاتی را ممنوع کرد.

منبع:

1400/03/21
20:13:28
5.0 / 5
1315
تگهای خبر: خدمات , دانلود , شركت , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید