در نشست شهر هوشمند و تحول دیجیتال تاكید شد

ضرورت آشنایی مدیران شهری با حوزه ICT

ضرورت آشنایی مدیران شهری با حوزه ICT

یک فعال حوزه مخابرات با تکیه بر اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات برای مشکلات شهری اظهار داشت که در صورت آشنایی اعضای مدیریت شهری با ICT، راه اندازی شهر هوشمند راحتتر می شود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، علی مطهری از فعالان حوزه مخابرات-، در نشست شهر هوشمند و تحول دیجیتال که در سازمان نظام صنفی کامپیوتری برگزار شد، با اشاره به اینکه دسترسی ساده و ارزان به اینترنت از حقوق مردم است، اظهار داشت: اگر اعضایی که با ICT آشنا هستند، در شورای شهر وجود داشته باشند، راه اندازی شهر هوشمند راحتتر می شود.
وی با تکیه بر اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات برای مشکلات شهری بیان نمود: چند درصد سفرهای درون شهری لزوم دارد؟ نظام اداری ما چقدر سبب افزایش سفرهای درون شهری می شود؟ آیا می توانیم سیستمی داشته باشیم که این سفرها را کم کند؟ اینها رویکرد کسی است که از ICT سردرمی آورد، این که ابزاری با نام فناوری اطلاعات می تواند با یک ساختار غیرفیزیکی و غیرحضوری هوشمندی که اخیرا مرسوم شده، این موارد را حل کند، کرونا هم این مورد را ثابت کرد و اهمیت ICT بیشتر آشکار شد.
مطهری افزود: جلساتی که به جای حضوری می تواند آنلاین برگزار شود، مراجعات غیرضروری به ساختار اداری برای دریافت مجوز، دریافت کپی مدارک در شرایطی که سازمان ها دیتابیس و پایگاه داده دارند اما یکپارچه نشده است، از مواردی است که اگر به آنها پرداخته شود، میتوان بخشی از احتیاج به سفرهای درون شهری را کم کرد. همینطور نیمی از کارکنان دولت می توانند با یک نظام مدیریتی صحیح، به صورت غیرحضوری و دورکاری فعالیت هایشان را انجام دهند و ما باید از توانمندی این حوزه استفاده نماییم.
در این جلسه همینطور مجید اورعی از اعضای سازمان نصر، با بیان ایکه مدیریت شهری بدون اتکا به فناوری اطلاعات معنا پیدا نمی کند، اظهار داشت: بدین منظور در سازمان نظام صنفی هم سه کارگروه تخصصی در این عرصه تشکیل شده است، کارگروه تحول دیجیتال شهری، کارگروه IoT و هوش مصنوعی و کارگروه فعالان اقتصاد دیجیتال.
منبع:

1400/03/25
22:20:46
5.0 / 5
976
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , تخصص , سیستم
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید