افتتاح اولین فروشگاه گوگل با امكانات جذاب

افتتاح اولین فروشگاه گوگل با امكانات جذاب

به گزارش بست روید اولین فروشگاه گوگل در جهت تلاش این غول اینترنتی برای تبلیغ محصولات سخت افزاری خود، روز پنج شنبه در نیویورک سیتی راه اندازی شد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، این فروشگاه در محله چلسی منهتن قرار دارد و تنها چند بلوک با فروشگاه خیابان چهاردهم اپل فاصله دارد.

جیسون روزنتال، نایب رییس کانالهای مستقیم و عضویت گوگل در اینباره اظهار داشت: گوگل در سال ۲۰۱۶ تجربه راه اندازی فروشگاههای موقتی را شروع کرد و همان سال تلفن هوشمند پیکسل و اسپیکر خانگی "نِست" را ارائه کرد. این شرکت در سال های بعد دستگاههای سخت افزاری فراوانی معرفی نمود و متعاقب آن فروشگاههای موقتی را عرضه نمود تا درباره انتظارات مصرف کنندگان درباره فروشگاههای کالا بیشتر بداند.

ایوی راس، نایب رییس طراحی، تجربه کاربر و تحقیقات برای طراحی و خدمات گوگل در طول گردش مجازی این فروشگاه توضیح داد: مثل راه رفتن در رویاست. امیدوارم مشتریان هم همین احساس را داشته باشند. می خواهیم مشتریان شاد باشند و الهام بگیرند همان گونه که من چنین تجربه ای را داشتم.

راس بر برنامه ریزی برای این فروشگاه نظارت داشت و در اینباره اظهار داشت: مشاهده اینکه همه چیز کنار هم قرار گرفته است، جالب است بخصوص در دوران کووید که امکان حضور در چنین فضایی وجود نداشت.

این فروشگاه مثل یک فضای اجتماعی با محل نشستن، میزها و سایر مبلمانی که سطحی از صمیمیت عمومی را نشان می دهد، طراحی شده است. گوگل اعلام نموده شمار افرادی که می توانند همزمان در فروشگاه حضور داشته باشند را محدود خواهد نمود و کارمندان و مشتریان در داخل فروشگاه باید از ماسک استفاده کنند.

به گفته راس، مبلمان شامل کاناپه و میزهای بیضی شکل از چوب و چوب پنبه زرد ساخته شده اند تا محصولات به چشم بیایند. این شرکت می خواهد مشتریان ببینند محصولات گوگل در محیط واقعی چطور به نظر می آیند به همین خاطر اسپیکرها نزدیک دسته ای کتاب قرار گرفته اند و طراحیهای دیگر حس بودن در خانه کسی را می دهند. بازدیدکنندگان می توانند تلفنها، تبلتها و دستگاههای دیگر را هم امتحان کنند. همینطور برای تعمیر دستگاههایشان به این فروشگاه رجوع کنند.

یک اتاق کودک برای نگهداری کودکان در هنگام خرید وجود دارد. یک فضا هم وجود دارد که افراد می توانند قابلیت دید شب تلفن پیکسل را در آنجا آزمایش کرده و در تاریکی عکس بگیرند و به خودشان ایمیل کنند. همینطور اتاقی وجود دارد که در آنجا سه نفر می توانند از راه سرویس بازی اِستادیای گوگل بازی کنند. فضایی پوشیده از صفحات نمایش وجود دارد که کاربران می توانند به تجربه خدمات گوگل بپردازند که امکان دارد هنوز به صورت عمومی ارائه نشده باشند.

روزنتال اظهار داشت: ایجاد یک کانال فروش مستقیم که دربرگیرنده برند گوگل باشد و به مشتریان اجازه دهد مستقیما با این شرکت در ارتباط باشند و نظرشان را مطرح کنند، برای گوگل اهمیت داشت. با این وجود درباره گشایش فروشگاههای بیشتر توضیح نداد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نایب رییس طراحی گوگل ضمن اشاره به اینکه کف فروشگاه از باطریهای بازیافتی ساخته شده و لامپها کم مصرف هستند و مصرف آب و موارد دیگر با صرفه جویی صورت می گیرد، اظهار داشت: فروشگاه گوگل گواهی شورای ساختمان سبز آمریکا را دریافت کرده است.

شرکتهای فناوری در گشایش فروشگاه تجربه های متفاوتی داشته اند. در حالیکه فروشگاههای اپل موفقیت بزرگی را تجربه کرده و سبب ارتقای این برند و فراهم کردن فضایی برای نمایش محصولات جدید شدند اما مایکروسافت سال قبل اعلام نمود همه فروشگاههای خویش را تعطیل می کند. این اقدام بیشتر از گذشت یک دهه از زمانی صورت گرفت که این غول نرم افزاری اولین فروشگاههای خویش را برای تقویت حضورش در حوزه سخت افزار راه اندازی کرده بود.

منبع:

1400/03/27
23:24:20
5.0 / 5
690
تگهای خبر: اینترنت , تجربه , خدمات , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید