احتمال ممنوعیت اپلیكیشن های از پیش نصب شده در محصولات اپل

احتمال ممنوعیت اپلیكیشن های از پیش نصب شده در محصولات اپل

تحت قانون اصلاحات ضد انحصارطلبی آمریکا، از پیش نصب شدن اپلیکیشن های اپل در دستگاههای این شرکت ممنوع خواهد شد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، دیوید سیسیلین، نماینده دموکراتی که در کوشش برای تصویب قوانین جدید برای شرکتهای فناوری آمریکایی است، اعلام نمود پیشنهاد ممنوعیت برتری دادن محصولات شرکتهای فناوری نسبت به محصولات رقیبان به معنای آن خواهد بود که اپل نمی تواند دستگاههایش را با اپلیکیشن های از پیش نصب شده خود در سیستم عامل iOS عرضه نماید. دانلود پنج اپلیکیشن دیگر به اندازه اپلیکیشن اپل راحت خواهد بود ازاین رو آنها از نفوذ بازارشان به نفع محصولات و خدماتشان استفاده نمی کنند.

این پیشنهاد بخشی از بسته لوایح مورد حمایت اعضای هر دو حزب حاکم در آمریکاست که محدودیتهای جدیدی برای نحوه فعالیت شرکتهای فناوری وضع خواهد کرد، خرید شرکتهای دیگر را برای آنها محدود کرده و آنها را وادار می کند از برخی از کسب و کارها بیرون بروند. جرولد نادلر، نماینده نیویورک و رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت این کمیته هفته آینده پنج لایحه را بررسی خواهد نمود.

سیسیلین اظهار داشت: ممنوعیت ارجحیت دادن خود شامل سرویس اشتراکی پرایم آمازون هم خواهد شد چونکه این سرویس به زیان برخی از فروشندگانی است که به این پلت فرم اینترنتی متکی هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این نماینده مجلس آمریکا درباره اینکه آیا مایکروسافت هم شامل محدودیتهای مذکور خواهد شد، اظهار داشت: تشخیص این مورد با وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت فدرال خواهد بود. این قانون چندین معیار تعیین خواهد نمود که شامل دستکم ۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در آمریکا و سرمایه بازار ۶۰۰ میلیارد دلار خواهد بود.

منبع:

1400/03/29
19:25:42
5.0 / 5
1130
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید