تقویت میكروسكوپ ها برای تهیه فوری تصاویر سه بعدی

تقویت میكروسكوپ ها برای تهیه فوری تصاویر سه بعدی

به گزارش بست روید اطلاعاتی که محققان با مشاهده تصاویر دوبعدی میکروسکوپی به دست می آورند محدود است و تهیه آنی تصاویر سه بعدی از این طریق می تواند بسیار رهگشا باشد.به گزارش بست روید به نقل از انگجت، محققان آمریکایی روشی ساده و مؤثر و کم هزینه ابداع نموده اند تا میکروسکوپ ها برای تهیه تصاویر سه بعدی از زوایای متفاوت از سوژه ها قابل استفاده باشند.
بدین منظور دو آینه چرخان به جلوی دوربین میکروسکوپ های آزمایشگاهی اضافه می شود. این روش سبب می شود تا بتوان به صورت آنی تصاویر سه بعدی از انواع سوژه ها را تهیه کرد. این روش صد برابر سریع تر از روش تبدیل تصاویر میکروسکوپی دوبعدی به سه بعدی است.
در حال حاضر برای سه بعدی کردن تصاویر دوبعدی میکروسکوپی باید صدها عکس از سوژه تهیه و سپس آنها را در محیط یک برنامه نرم افزاری آپلود کرد تا در نهایت تصویر سه بعدی نهایی در دسترس قرار بگیرد. این کار حتی با استفاده از یک کامپیوتر قدرتمند مدتی طول می کشد ولی چاره جدید وقت گیر نیست.
محققان با استفاده از این میکروسکوپ اصلاح شده از یون های کلسیم حامل سیگنال های عصبی تصویربرداری کرده و از همین طریق گردش خون را در جنین یک آبزی بررسی کردند. همینطور به همین شیوه از سلول های سرطانی درحال حرکت در بدن این آبزی هم به صورت سه بعدی به صورت آنی تصویربرداری شد.

1400/04/15
22:35:04
5.0 / 5
1175
تگهای خبر: نرم افزار , هزینه
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید