اخطار به كاربرانی كه از راه وای فای از تبلتشان استفاده می نمایند

اخطار به كاربرانی كه از راه وای فای از تبلتشان استفاده می نمایند

کاربران و دانش آموزان دارای تبلت که تا کنون تنها از راه شبکه وای فای به اینترنت متصل بوده اند، دستگاهشان در شبکه اپراتوری رویت نشده و باید تا قبل از اجرای رجیستری تبلت ها، ضمن قراردادن سیمکارت در تبلت، تماس تلفنی و یا ارسال پیامک داشته باشند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیمکارت (رجیستری) در سال ۱۳۹۶ برای تلفن های همراه شروع شد. با اجرای طرح رجیستری، صرفاً گوشیهایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال می شوند. مقرر بود بعد از گوشیهای موبایل نوبت به سایر دستگاه ها همچون تبلت برسد که به دلایلی همچون ملاحظاتی در حوزه بازار، به تعویق افتاد. درنهایت به تازگی اعلام گردید که رجیستری تبلت از دوم مردادماه با برند لنوو شروع می شود و بعد از آن از نهم مرداد، شامل برندهای دیگر هم خواهد شد.
افرادی که دارای این دستگاه ها هستند، باید تا پیش از تاریخ های تعیین شده، سیمکارت خویش را در داخل دستگاه قرار داده و آنرا روشن کرده و نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام نمایند و از سرویس گرفتن دستگاه خود تا پیش از زمان بندی های اعلام شده مطمئن شوند و سرویس گرفتن از دستگاه را به روز و ساعات پایانی اجرای طرح رجیستری موکول نکنند، چونکه امکان دارد در آن ایام و ساعات، با افزایش حجم بار شبکه روبرو شده و امکان انجام مراحل رجیستری فراهم نشود.

هشدار به دانش آموزانی که صرفاً از راه وای فای از تبلت خود استفاده می کنند
در این راستا بنابه اعلام همتا (سامانه هوشمند مدیریت تجهیرات ارتباطی) حمیدرضا دهقانی نیا -سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز- با اخطار به کاربران و دانش آموزانی که به علت شیوع کرونا و مجازی شدن مدارس، از راه شبکه وای فای به اینترنت متصل بوده اند، اظهار داشت: با اتصال به وای فای، دستگاه در شبکه اپراتوری رویت نشده و ضروریست این کاربران تا قبل از تاریخ های اعلامی (تبلت های برند لنوو از دوم مردادماه و سایر برندهای تبلت از نهم مردادماه مشمول طرح رجیستری می شوند) ضمن قراردادن سیمکارت در تبلت، تماس تلفنی و یا ارسال پیامک داشته باشند.
وی تاکید کرد: کاربران برای اطمینان از رؤیت در شبکه اپراتوری، از راه سایت همتا به نشانی اینترنتی hamta.ntsw.ir و یا کد دستوری #۷۷۷۷* نسبت به استعلام اصالت دستگاه خود اقدام نمایند. در صورتیکه در پاسخ استعلام ذکر شد که دستگاه رویت شده، احتیاج به اقدام دیگری نیست. لازم است مسئولان وزارت آموزش و پرورش و مدیران شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) از راه درگاه ها و زیرساخت های ارتباطی خود، نسبت به اطلاع رسانی گسترده در ارتباط با رجیستری تبلت ها به کادر آموزش، معلمان و دانش آموزان اقدامات لازم را انجام دهند.
منبع:

1400/04/25
21:27:09
5.0 / 5
935
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید