مصونیت در برابر باكتریها؛

ساخت دو واکسن ایرانی برای راندمان در صنعت آبزیان

ساخت دو واکسن ایرانی برای راندمان در صنعت آبزیان

بست روید: دو واکسن در زمینه آبزیان ازطریق یک شرکت دانش بنیان به تولید رسید تا راندمان این صنعت بیشتر شود.



به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، «استرپتوکوکوزیس» و «لاکتوکوکوزیس» دو واکسنی هستند که در مقابل عوامل باکتریایی پوشش محافظتی قابل قبولی را برای آبزیان بوجود می آورد. این دو واکسن که آبزیان را در مقابل عامل باکتریایی لاکتو کوکوزیس مصون می کند با تلاشی دانش بنیانی در داخل کشور تولید شد.
تا پیش از این اغلب مزرعه داران از آنتی بیوتیک ها برای کنترل بیماری در ماهیان استفاده می کردند که متاسفانه رو به گسترش است؛ ازاین رو باید روش جایگزین برای کاهش مصرف آنتی بیوتیک تولید شود. این واکسن، آبزیان خصوصاً ماهیان را از بیماری های باکتریایی خطرناک مصون می کند. طبق تحقیقات؛ مصرف زیاد آنتی بیوتیک ابعاد ناخوشایندی دارد اما مصرف واکسن چنین نیست.
تاکنون نیاز کشور به واکسن استرپتوکوکوزیس و لاکتوکوکوزیس بوسیله واردات تامین می شد. اما تولید آن در داخل کشور توانسته بخش زیادی از نیازهای داخل را مرتفع کند.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با درک اهمیت تولید واکسن هایی برای پیشگیری و کاهش بیماری ها و مرگ ومیر آبزیان، از تلاش یک شرکت دانش بنیان برای تولید این واکسن های کاربردی حمایت کرده است.
این مجموعه درصدد توسعه روش های پاک و پذیرفته شده بین المللی برای مبارزه با بیماری های آبزیان است.


منبع:

1400/05/12
23:33:00
5.0 / 5
656
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید