مخالف وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

حاتمی: وزیر ارتباطات در شبکه های اجتماعی حضور ندارد

حاتمی: وزیر ارتباطات در شبکه های اجتماعی حضور ندارد

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حالیکه فضای مجازی با همه حواشی و درآمیختگی سود و زیانش به بخشی از زندگی مردم تبدیل گشته است، وزیر پیشنهادی ارتباطات هیچ اعتقادی به پلت فرم های موجود نداشته و خود هم در شبکه های اجتماعی حضور ندارد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، حسین حاتمی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه) و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان مخالف خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: تا به امروز توزیع ناعادلانه و نامناسب منابع ملی و تبعیض و محرومیت حاصل از آنرا برای مردم خود باید توضیح می دادیم در دولت جنابعالی عدم انتخاب و نداشتن پیشنهادی وزارت هم به این سؤال ها افزوده شد. امیدوارم حداقل در حد معاونین و روسای سازمان ها از ایرانی ترین مردمان این سرزمین یعنی آذربایجان در لایه های مدیریتی دولتتان جای دهید.

وی اضافه کرد: مخالفت بنده با وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آقای زارع پور ناظر بر ابهامات و ایرادات مستخرج از برنامه های ایشان می باشد.

حاتمی خطاب به زارع پور اظهار داشت: حاتمی خطاب به زارع پور اظهار داشت: در زمان تصدی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در وزارت ارشاد، اجبار به دریافت مجوز تمامی تولیدات دیجیتال که با تندروی در این کار فعالین صنف های دیجیتال در نتیجه عدم توانایی دریافت مجوز مجبور به تعطیلی فعالیت و کسب و کار خود شدند، این مورد را برای مجلس رفع ابهام بفرمایید. به جای نگاه سلبی و بدبینانه می توانستید مبحث را مدیریت کنید.

وی اضافه کرد: در حالیکه فضای مجازی با همه حواشی و درآمیختگی سود و زیانش به بخشی از زندگی مردم تبدیل گشته است، ایشان هیچ اعتقادی به پلت فرم های موجود نداشته و خود هم در شبکه های اجتماعی حضور ندارد.

نماینده مردم کلیبر تصریح کرد: برنامه های عرضه شده توسط آقای زارع پور کاملا ابعاد پژوهشی داشته و کلی می باشد. معنای ضمنی این مطلب آن است که ایشان از فضای واقعی کارها و ظرفیت اقتصاد در بستر ارتباطات و فناوری، اطلاع واقعی ندارند و یا در برنامه خود نیاورده اند.

نماینده مردم کلیبر بیان نمود: دامنه و ظرفیت وزارت تمام فناورانه و ارتباطاتی با ذائقه عمل در مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه شکاف مبنایی دارد.

وی اضافه کرد: مسائل جاری و حاشیه ای وزارت خانه متبوع، وضعیت کارکنان شرکتی، کارگزاران مخابرات روستایی، شرح وظایف و مأموریت شرکت مخابرات جایگاهی در برنامه های عرضه شده آقای زارع پور ندارد.

حاتمی اظهار داشت: نگاه شما به وزارت ارتباطات بیشتر نرم افزاری است و توجهی به مبحث توسعه و زیرساخت ها به معنای واقعی کلمه در برنامه شما دیده نمی گردد.

حاتمی بیان نمود: تعدد تصمیم گیران در حوزه ICT و بحث های چالش برانگیز مکانیسم حل مبحث در برنامه جنابعالی اساسا مسکوت مانده است و چه برنامه ای برای رفع ابهامات آن دارید؟

نماینده مردم کلیبر اظهار داشت: با عنایت به اقدام اخیر گوگل پلی در حذف اپلیکیشن های روبیکا و مسدود سازی پلت فرم های ایرانی برنامه شما برای برخورد با این پلت فرم های متخلف که به صورت یکجانبه حقوق کاربران ایرانی را نقض کرده اند، چیست؟

وی اضافه کرد: اصولا نظرات جنابعالی در خصوص چگونگی راهبری فضای مجازی کشور چیست و در برنامه شما نگاه مشخصی به این مورد نشده است.

حاتمی خطاب به زارع پور اظهار داشت: در برنامه هایتان این همه از اقتصاد دیجیتال حرف زده اید اما اقتصاد دیجیتال با شعاع بین الملل در برنامه های شما در بستر کدام پلت فرم مد نظر شما اتفاق خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: اخطار بنده پیشاپیش ناظر بر اصل سوم قانون اساسی است که اساسا محرومیت ها و را باید اساسی رفع کرد.

در این لحظه قالیباف به حاتمی تذکر داد که وارد حوزه انتخابیه نشوید.

نماینده کلیبر اظهار داشت: ان شاءالله به موازات سایر مناطق محروم و دورافتاده حتما نگاه ویژه به این مورد خواهید داشت.
1400/05/31
12:45:47
5.0 / 5
511
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید