شیرآلات نانویی مقاوم به خوردگی و سختی تولید شد

شیرآلات نانویی مقاوم به خوردگی و سختی تولید شد

یک شرکت دانش بنیان با پوشش نانوساختار تزئینی به روش PVD موفق به تولید شیرآلات ساختمانی مقاوم به خوردگی و سختی بالا شده است.به گزارش بست روید به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، در ساخت شیرآلات بهداشتی ساختمانی، علاوه بر جنس و کیفیت ماده مورد استفاده، عواملی همچون هندسه شیرآلات و رنگ پوشش به کار رفته حائز اهمیت می باشد. به صورت کلی شیرآلات از دو جنس آلیاژ برنج یا سرب خشک ساخته می شوند و تنها روکش های آنها است که تفاوت های ظاهری در آنها بوجود می آورد.
استفاده از پوشش بر سطح شیرآلات، با هدف ایجاد مقاومت در مقابل سایش و خوردگی و همینطور افزایش زیبائی انجام می گیرد. به صورت خاص، اعمال پوشش های نانوساختار باعث افزایش سختی و مقاومت به خوردگی بیشتر در مقایسه با پوشش های ضخیم تر می شود. از طرفی، رنگ مهم ترین خاصیت پوشش های تزئینی است.
یکی از روش های رایج در اعمال پوشش های نانوساختار، رسوب فیزیکی بخار (PVD) است. این روش قابلیت ایجاد لایه نازک با ضخامت کمتر از ۱۰۰ نانومتر را فراهم نموده و چسبندگی و یکنواختی مناسبی در روی زیرلایه را به ارمغان می آورد.
یک شرکت دانش بنیان با فناوری نانو و استفاده از پوشش نانوساختار تزئینی به روش PVD مبادرت به تولید شیرآلات ساختمانی کرده است که علاوه بر زیبایی، عملکرد این محصول را افزایش داده است.
این شیرآلات در حمام، روشوئی، توالت و آشپزخانه به کار می آید.
از خصوصیت های کاربرد فناوری نانو برای تولید نانوپوشش ها میتوان به سختی بالا و مقاومت به سایش مطلوب، مقاومت به خوردگی مناسب، تمیزشوندگی آسان، دارای پرلاتور کاهنده مصرف آب، رسوب پذیری کم تر سطح به علت طراحی خاص بدنه، ساختار ارگونومیک بدنه، پاشش به صورت پودری، بدون رسوب اشاره نمود.


منبع:

1400/06/01
21:22:51
5.0 / 5
656
تگهای خبر: شركت , طراحی , فناوری , كیفیت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید