رئیس پژوهشگاه رویان مطرح كرد؛

ضرورت تعریف پروتکلهای جدید جهت ارائه خدمات سلول درمانی در کرونا

ضرورت تعریف پروتکلهای جدید جهت ارائه خدمات سلول درمانی در کرونا

رییس پژوهشگاه رویان اظهار داشت: باید برای ارائه خدمات استاندارد در پزشکی تولیدمثل،  علوم سلولی و سلول های بنیادی با موضوعات در رابطه با کرونا و درمان بیماران، پروتکلهای جدید تعریف و اجرا نماییم.به گزارش بست روید به نقل از مهر، دکتر عبدالحسین شاهوردی رییس پژوهشگاه رویان در مراسم بیست و دومین کنگره بین المللی رویان که از امروز در محل پژوهشگاه رویان شروع به کار کرد، اظهار داشت: در سال قبل برنامه های علمی توسط جامعه علمی بصورت مجازی برگزار شد، هرچند که شاهد مشکلاتی بودیم. نکته حائز اهمیت در این میان جریان علمی و کوشش برای حل مشکلات جامعه بود که تعطیل پذیر نیست.
وی افزود: پژوهشگران و دانشمندان طی این دو سال با کووید۱۹ جنگیدند تا راهکاری برای برون رفت جامعه از این تنگنا و فاجعه پیدا کنند؛ البته که راهکارهایی نیز یافتند ولی تا خارج شدن از این استرس تلاش بیشتری باید صورت پذیرد.
رئیس پژوهشگاه رویان افزود: بنظر می رسد این پاندمی تا مدت ها همراه جامعه ما است بدین جهت باید جهت ارائه خدمات استاندارد در پزشکی تولیدمثل، در علوم سلولی و سلولهای بنیادی با موضوعات در رابطه با کرونا و درمان بیماران، پروتکلهای جدید تعریف و اجرا نماییم تا این خدمات تحت تاثیر کمتری قرار گیرد.
وی افزود: پژوهشگران پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در طول این مدت اهتمام کردند ضمن ارائه خدمات، با بازبینی در پروتکل ها، مطالعات بالینی در حوزه پزشکی تولید مثل و سلول های بنیادی و ویروس کرونا و این اپیدمی را انجام دهند که نتایج آن در مجلات علمی به چاپ رسیده است. بعنوان مثال، می توانم به موش تراریخته «کوویدسا» اشاره نمود که برای مطالعه کرونا تولید شد.
به گفته شاهوردی، در بخش آموزش نیز بمنظور بالا بردن سطح دانش و آگاهی جامعه در تمام سطوح (مردم و دانشگاهیان) برنامه های آموزشی ارائه کردیم و آخرین دستاوردهای این زمینه نیز به آنها منتقل شد؛ اطمینان داریم با رشد، آگاهی و مطالعات تحقیقاتی که در این حوزه صورت می گیرد، راهکارهایی نیز خواهیم یافت تا بر این بیماری مسلط شویم.
وی اظهار داشت: امیدواریم شاهد اتمام این دوره سخت با تلاش پژوهشگران در سطح جهانی باشیم تا در برنامه های آینده بدون دغدغه، تجربیات منتقل و برنامه های مشترک برای آینده تدوین شود.
رئیس پژوهشگاه رویان با اعلان اینکه جامعه علمی در دو سال اخیر مزایای زیادی را در برنامه های مجازی به دست آورده است، عنوان کرد: جامعه علمی طی این دو سال تجربیاتی هم با برنامه های مجازی کسب نمود که با ارزش است و نشان داد که در صورت داشتن زیرساخت های مناسب فناوری اطلاعات در کمترین زمان می توان بهره برداری بهینه ای داشت.
وی اظهار داشت: این زیرساخت ها امکان حضور همگان از هر نقطه ای را میسر ساخت بدون آنکه دغدغه ای در مورد زمان، مکان، هزینه و یا حتی ویزا وجود داشته باشد.

1400/06/12
17:11:09
5.0 / 5
681
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید