قفل شدن گوشیهای شیائومی در امتداد تحریم های آمریکا

قفل شدن گوشیهای شیائومی در امتداد تحریم های آمریکا

بست روید: گزارشهایی در فضای آنلاین انتشار یافته که از افزایش موارد قفل شدن گوشی های برند رِدمی (Redmi) و می (Mi) شیائومی در کشورها و سرزمینهایی که هدف تحریمهای آمریکا قرار دارند، حکایت دارد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، صاحبان گوشی های شیائومی و ردمی در گروههای سایت ردیت و XDA Developers به سایرین درباره افزایش موارد قفل شدن گوشی های این شرکت چینی هشدار داده اند. بااینکه سیاست صادرات شیائومی، فروش تلفنهای هوشمند به کشورها و سرزمینهای تحت تحریم را ممنوع کرده اما قبل از این خریدن یک گوشی شیائومی در یک منطقه و بردن آن به منطقه دیگری آسان بود. در حقیقت همین موضوع به تبدیل شدن شیائومی به یکی از محبوبترین شرکتهای سازنده تلفن هوشمند جهان کمک کرد. با این وجود این شرکت هنوز به بازار سودآور آمریکا رخنه نکرده است.

احتمالا برنامه های توسعه شیائومی برای بازار آمریکا به جریان افتاده و روشن است که برای موفق شدن در این کشور، شیائومی باید به دقت مقررات آمریکایی را دنبال کند. این به مفهوم آنست که شیائومی رسمابدون اجازه دولت آمریکا در کشورها و سرزمینهای تحت تحریم واشنگتن شامل کریمه، کوبا، ایران، کره شمالی، سودان و سوریه گوشی نخواهد فروخت. لیست این کشورها در وضعیت و مفاد فروش شیائومی آمده و در بند "صادرات" تاکید شده که خریدار نمی تواند محصولی که از فروشنده خریداری نموده را به کشور یا سرزمین یا هر بخشی صادر کند که تحت قوانین کنترل صادرات ممنوعست.

بر اساس گزارش نوت بوک چک، متاسفانه برای طرفداران گوشی های می و رِدمی در سوریه و به ویژه کوبا که شیائومی محبوبیت زیادی دارد، گزارشهای فراوانی درباره قفل شدن گوشی برای کاربران انتشار یافته است. در گوشی های قفل شده پیامی مشاهده می شود با این مضمون که دستگاه به سبب محدودیتهای تحریم بین المللی قفل شده است. گفته شده گوشی های شیائومی و رِدمی که برای اولین بار در مقصد ممنوعه استفاده شده اند، قفل شده اند بدین سبب فعال سازی و استفاده در کشوری که هدف ممنوعیت قرار ندارد می تواند به جلوگیری از مشکل قفل شدن گوشی کمک نماید. استفاده از ROM سفارشی هم می تواند راهکاری برای طرفداران گوشی های شیائومی باشد.منبع:

1400/06/20
21:35:47
5.0 / 5
404
تگهای خبر: بین المللی , سایت , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید