در گزارش بست روید اعلام شد؛

شروع مقایسه تاثیر کووپارس و سینوفارم

شروع مقایسه تاثیر کووپارس و سینوفارم

به گزارش بست روید سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با اعلان اینکه تا حالا به 2 هزار داوطلب در فاز سوم تست بالینی، واکسن کووپارس تزریق شده است، اظهار داشت: این فاز با تست روی 10 هزار نفر به پایان می رسد.دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی درباب آخرین وضعیت کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس به خبرنگار مهر گفت: فاز سوم کار آزمایی بالینی واکسن کووپارس از دو هفته پیش در تهران و البرز شروع شده است.
فلاح مهر آبادی با اعلان اینکه باید در فاز سوم مطالعات بالینی، ۱۰ هزار نفر داوطلب را مورد تست قرار دهیم، اظهار داشت: با توجه به این که به نیمی از این تعداد واکسن سینوفارم تزریق می شود می توانیم اثربخشی، کارایی و ایمنی کووپارس را مورد مقایسه قرار دهیم.
سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با اعلان اینکه طی این مدت زمان، دو هزار نفر در این تست بالینی داوطلب شدند، اظهار داشت: برمبنای پیگیری هایی که از داوطلبان داریم تا حالا عارضه ای وجود نداشته است. پنجاه درصد این مطالعه تزریق واکسن سینوفارم و ۵۰ درصد کووپارس بوده است.
فلاح مهرآبادی با اشاره به زمان اتمام فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ضد کرونا کووپارس، اظهار داشت: این فرآیند بستگی به داوطلب گیری دارد؛ هر چه روند داوطلب گیری سریع تر باشد این مرحله با سرعت پیش می رود.
وی اضافه کرد: برطبق پروتکل، پس از تزریق به ۱۰ هزار نفر، نتایج آنالیز بینابینی را به سازمان غذا و دارو ارسال خواهیم کرد.
فلاح مهرآبادی با اعلان اینکه این داوطلبان تا شش ماه تحت مراقبت هستند، اشاره کرد: البته تا حالا ده هزار نفر واجد شرکت در مطالعه بالینی فاز سوم واکسن کووپارس بوده اند که بنا داریم روند کارآزمایی را با این افراد به پایان برسانیم.
سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با اعلان اینکه حالا یک میلیون و چهارصد هزار دوز آماده عرضه داریم، افزود: در صدد هستیم از مهرماه، سه میلیون دوز در ماه به تولید برسانیم.


منبع:

1400/06/27
10:56:15
5.0 / 5
611
تگهای خبر: شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید