تاکسی هوایی برقی ایرباس فرا می رسد

تاکسی هوایی برقی ایرباس فرا می رسد

بست روید: شرکت ایرباس پس از توقف برنامه های خود برای تولید تاکسی های هوایی برقی، حالا مجدداً این برنامه ها را از نو عملیاتی کرده است.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، ایرباس ابتدا قصد داشت دو نوع تاکسی هوایی برقی به اسامی سیتی ایرباس و واهانا تولید نماید. اما طرح های مورد اشاره متوقف گردید. حال این شرکت جزییات طرح دیگری برای تولید تاکسی های هوایی برقی را تشریح کرده که مقرر است تا سال ۲۰۲۵ عملیاتی شود.
این محصول که نکست جن نام دارد، از طراحی ترکیبی برخوردار بوده و دارای بازوهای کوتاه و دو بال گسترده و کشیده است. برای افزایش توان این تاکسی هوایی برقی در زمان بلند شدن از دو پره اضافی در پشت استفاده شده است.
نکست جن ظرفیت حمل سه نفر را در کنار خلبان دارد و مقرر است مدلهای آتی این هواپیما بصورت خودران طراحی شوند و در این صورت ظرفیت این تاکسی هوایی برقی به چهار نفر افزایش می یابد.
حداکثر سرعت نکست جن ۱۲۰ کیلومتر در ساعت و برد آن با یک دفعه شارژ برابر با ۸۰ کیلوگرم است. وزن باتری لیتیومی این هواپیما به ۶۰ کیلوگرم می رسد. انتظار می رود تولید مدل نهایی این تاکسی هوایی تا سال ۲۰۲۵ به طول بینجامد.


منبع:

1400/07/01
11:27:11
5.0 / 5
652
تگهای خبر: باتری , شركت , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید