۵ برابر مقاوم تر از شیشه معمولی؛

نمایشگر نشکن موبایل از جنس صدف دریایی تولید شد

نمایشگر نشکن موبایل از جنس صدف دریایی تولید شد

مهندسان موفق به تولید نوعی کامپوزیت شیشه ای مستحکم و شفاف با بهره گیری از صدف دریایی شده اند که برای تولید نمایشگر نشکن گوشی قابل استفاده می باشد.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، برای تولید این نمایشگر که در مقابل خرد شدن کاملاً مقاوم است، از مواد براق داخل پوسته این موجود نرم تن استفاده شده است.
استفاده از شیشه در تولید نمایشگرهای تلفن همراه باعث شده این محصول در مقابل سقوط و ضربه بسیار لطمه پذیر باشد. پس پژوهشگران دانشگاه مک گیل، نوع جدیدی شیشه مقاوم را با شفافیت و استواری جدی ساخته اند.
لایه داخلی و رنگین کمانی صدف ها حاوی پلاکت های کربنات کلسیم سفت با پلیمرهای زیستی نرم و الاستیک در هم آمیخته شده است که هم موجب استواری آن شده و هم از ایجاد ترک و شکستگی جلوگیری می کند. برای افزایش مقاومت این ترکیب از ورقه های شیشه ای و اکریلیک نیز در ترکیب آن استفاده شده است.
بررسی ها نشان میدهد این ترکیب تازه سه برابر قویتر از شیشه معمولی و پنج برابر مقاوم تر در مقابل شکسته شدن احتمالی است. انتظار می رود در آینده نزدیک از این روش برای تولید نمایشگرهای متنوع برای گوشیهای هوشمند استفاده گردد که رنگ های متنوعی داشته باشند.
همچنین از این روش می توان برای تولید نمایشگرهای شفاف و رسانا نیز استفاده نمود. انتظار می رود در آینده نزدیک برای تجاری سازی این محصول اقدام گردد.

1400/07/08
11:02:41
5.0 / 5
486
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید