چند درصد ایرانیها به رده بندی سنی بازی ها اهمیت می دهند؟

چند درصد ایرانیها به رده بندی سنی بازی ها اهمیت می دهند؟

بست روید: تازه ترین بازی نگاشت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری با موضوع توجه به رده بندی سنی بازی های دیجیتال نشان میدهد که از میان 32 میلیون بازیکن ایرانی، 78 درصد موضوع رده بندی سنی بازی ها برایشان اهمیت دارد و به آن توجه می کنند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، تمرکز بنیاد ملی بازی های کامپیوتری طی دهه گذشته به موضوع رده بندی سنی بازی ها بوده که ماحصل آن شکل گیری نظام ارزیابی و رده بندی سنی بازی های کامپیوتری ایران «اسرا» است؛ بازی نگاشت که برمبنای آخرین پیمایش مرکز تحقیقات بازی های دیجیتال از وضعیت مصرف بازی های دیجیتال در سال ۱۳۹۸ به دست آمده، حاکی از آنست که از میان ۳۲ میلیون بازیکن ایرانی ۷۸ درصد موضوع رده بندی سنی بازی ها برایشان اهمیت دارد و در انتخاب بازی به آن توجه دارند. در این میان، ۲۵ درصد از بازیکنان توجه خیلی زیادی به مسئله رده بندی دارند.


نتایج این پژوهش همچنان نشان میدهد که میزان توجه به رده بندی سنی بازی میان گروههای سنی مختلف نیز متغیر است؛ چنانچه در دو گروه سنی کودکان (به دلیل مداخله مستقیم والدین در انتخاب بازی) با ۳۵ درصد و میان سالان با ۳۰ درصد، بیشترین میزان توجه زیاد به این مساله در بین بازیکنان دیده می شود. نتایج این بررسی بیان گر این است که در رقابت میان بازیکنان زن و مرد بازی های دیجیتال در ایران در میزان توجه زیاد به موضوع رده بندی سنی بازی، زنان با آمار ۳۰ درصد از مردان که آمار ۲۳ درصد را از آن خود کرده اند، پیشی گرفته اند.
نگاهی به نتایج این پژوهش همچنان نشان میدهد که میزان توجه زیاد به رده بندی سنی بازی در بین بازیکنان متأهل دارای فرزند با ۳۱ درصد بالاتر از بازیکنان مجرد و بازیکنان متأهل بدون فرزند قرار دارد.
در این بازی نگاشت آمارهای دیگری درباب میزان توجه به رده بندی سنی در بین کسانی که هر روز بازی می کنند، توجه به رده بندی سنی در بین خریداران، متوسط بازی در روز، ژانرها و بازی های محبوب در بین بازیکنانی که به رده بندی سنی توجه می کنند نیز ارائه شده و گزارش کامل آن از این لینک قابل مطالعه است.
بنیاد ملی بازی های کامپیوتری در امتداد فرهنگ سازی مصرف بازی در بین بازیکنان ایرانی علاوه بر راه اندازی مرکز تماس و مشاوره بنیاد (به شماره ۰۲۱۵۸۱۲۹) چند ماه پیش نیز از سایت چه بازی بعنوان مرجعی برای معرفی بازی های مجاز مطابق با نظام ملی رده بندی سنی بازی های کامپیوتری نیز رونمایی نمود تا خانواده ها و بازیکنان ایرانی بوسیله این سایت به اطلاعات بازی های مناسب هر سن دسترسی داشته باشند.
منبع:

1400/08/10
22:53:02
5.0 / 5
304
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید