تولید ربات همه کاره برای گلخانه ها

تولید ربات همه کاره برای گلخانه ها

با پیشرفت علم رباتیک تولید ربات های تخصصی برای حرفه های مختلف هم رونق گرفته و حالا محققان از تولید ربات ویژه گلخانه ها خبر می دهند.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، یک شرکت نوپا به نام آیرون اوکس در دره سیلیکون که قبلاً ربات های ویژه کشاورزی صنعتی با فناوری پیشرفته تولید کرده بود، این دفعه رباتی به نام گروور تولید کرده که می تواند تا ۴۵۴ کیلوگرم وزن را تحمل کرده و از آن میتوان برای جابجایی انواع محصولات کشاورزی و ابزار مختلف در محیط های گلخانه ای استفاده نمود.
چرخ های این ربات را به میتوان به صورت مستقل و جداگانه مدیریت کرد. دستگاه مورد اشاره دارای چندین اسکنر لیدار، دوربین های مختلف و سنسورهای مسیریابی برای شناسایی موانع است.
دوربین های ربات مذکور می توانند به دقت ابعاد مزارع کشت گلخانه ای را برآورد کرده و آنها را آبیاری کنند. همینطور آنها مجهز به سیستم های بالابر موتوری هستند می توانند مزارع گلخانه ای را به صورت کامل بلند کرده و جابجا کنند.
ربات گروور قادر به بررسی محصولات کشاورزی هم هست تا در مورد ضرورت آبیاری اضافی، ترزیق مواد مغذی تازه یا انتقال به محل های دیگری برای بهره مندی بیشتر از نور و غیره تصمیم بگیرد. استفاده از این ربات باعث مدیریت بهینه گلخانه ها با هدف مصرف کمتر آب، انرژی و زمین شده و صرفه جویی مالی قابل توجهی به همراه خواهد داشت.


منبع:

1400/09/07
14:32:40
5.0 / 5
418
تگهای خبر: ابزار , تخصص , ربات , سیستم
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید