توسط محققان كشور صورت گرفت؛

تولید رنگ و پوشش های ضد گرد و غبار با فناوری نانو

تولید رنگ و پوشش های ضد گرد و غبار با فناوری نانو

به گزارش بست روید محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید رنگ و پوشش های ضد گرد و غبار با فناوری نانو شدند.به گزارش بست روید به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان با هدف تولید محصولاتی جدید و کارآمد در عرصه رنگ و پوشش و با استفاده از پشتوانه دانش و تجربه علمی و صنعتی متخصصان و پژوهشگران داخلی، پا به عرصه صنعت کشور گذاشته و درصدد است با فناوری نانو، کیفیت انواع پوشش های صنعتی و ساختمانی را به صورت قابل توجهی افزایش دهد.
حسین نجف خانی، کارشناس ارشد مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: فناوری نانو سبب ایجاد خواص جدیدی در صنعت رنگ می شود که از آن جمله میتوان به خواص ضدخش، ضدسایش، ضدآب و ضدخوردگی اشاره نمود. هم اکنون ما از فناوری نانو در خود رنگ بهره برده ایم که باعث پایداری بیشتر این رنگ ها شده است.
نسیم فراهانی، کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی دانشگاه علم و صنعت و عضو هیئت مدیره این شرکت اظهار داشت: ما سه محصول مورد تایید ستاد نانو یعنی رنگ ضدآب، پوشش ضد گرد و غبار مخصوص پنل های خورشیدی و پوشش فتوکالیست آنتی باکتریال مخصوص کاشی و سرامیک را در سبد خود داریم.
وی افزود: ما اخیرا رنگ ضدآب مخصوص چوب هم تولید کرده ایم. این رنگ محافظتی در مقابل اثرات تخریبی نور خورشید داشته و مانع از رشد جلبک و قارچ هم می شود. حفظ نقش و نگار و تنفس پذیری چوب، از دیگر خصوصیت های این رنگ های نانوکامپوزیتی است.

1400/09/08
13:00:10
5.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید