عرضه دستاوردهای پژوهشی جهاددانشگاهی در نمایشگاه 1400

عرضه دستاوردهای پژوهشی جهاددانشگاهی در نمایشگاه 1400

دستاوردهای حوزه شیمی، متالورژی، مکانیک، کشاورزی و آبزی پروری جهاددانشگاهی تهران به معرض نمایش گذاشته می شوند.به گزارش بست روید به نقل از سازمان جهاد دانشگاهی تهران، حمید هاشمی معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران چرخ ریخته گری ساخته شده از آلیاژهای مس و کروم و زیرکونیوم را از دستاوردهای این سازمان در سالهای اخیر برشمرد و اضافه کرد: این چرخ در ریخته گری پیوسته مس کاربرد داشته و قابلیت تحمل دما و تنش بالا را دارد.
وی ساخت کریستالیزاتور با صفحات تخت مورد استفاده در ریخته گری پیوسته صنایع فولاد را از دیگر دستاوردهای پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران دانست و تصریح کرد: همینطور پژوهشگران جهاد تهران موفق شده اند انواع آلیاژهای فلزی خاص شامل آلیاژهای پایه مس و پایه فولاد، آلیاژهای مغناطیسی، آلیاژهای مقاوم به حرارت و ویژه را تولید کنند.
ساخت رزیستور با کاربرد در ترمزهای دینامیکی از دستاوردهای فنی مهندسی سازمان جهاد دانشگاهی تهران
معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران خاطرنشان کرد: ساخت رزیستور و مقاومت های فولادی با کاربرد در ترمزهای دینامیکی و یا دمپرهای انرژی از دیگر دستاوردهای جهاد تهران است که در نمایشگاه «توانمندی ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰» برای علاقه مندان این بخش و رجوع کنندگان به معرض نمایش گذاشته می شود.
تولید مواد شیمیایی ویژه با کاربرد در صنایع مختلف از دستاوردهای حوزه شیمی جهاد تهران
هاشمی درباره دستاورد دیگر سازمان جهاد دانشگاهی تهران در حوزه کاری در رابطه با این واحد اظهار داشت: تولید انواع متنوع مواد شیمیایی در مقیاس صنعتی و نیمه صنعتی با کاربرد در صنابع مختلف همچون نفت، گاز، پتروشیمی، خودروسازی و راه سازی از دیگر توانمندی های این واحد است که در معرض دید رجوع کنندگان قرار می گیرد.
وی تولید مواد تعلیق شکن، اسپن ها و دمولسیفایر معکوس برای جداسازی مواد نفتی از آب را از دیگر موفقیت های جهاد دانشگاهی تهران در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی برشمرد و اضافه کرد: این محصولات فناورانه هم درنمایشگاه «توانمندی ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰» به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران مدیران ارشد کشور، وزرا و معاونین دستگاههای اجرایی را از مخاطبان این نمایشگاه دانست و اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شورای شهر، مدیران ارشد استانی، استانداران، فرمانداران و...، مدیران عامل و کارفرمایان سازمان ها، صنایع، شرکتهای تولیدی و بازرگانان و... و همکاران و مدیران حوزه های مختلف جهاددانشگاهی برای اطلاع از توانمندی دیگر واحدهای استانی از مخاطبان اصلی نمایشگاه ۱۴۰۰ هستند.
هاشمی با بیان اینکه توانمندی های جهاددانشگاهی در حوزه های پژوهش و فناوری، تجاری سازی و همینطور دستاوردهای فرهنگی، آموزشی و کارآفرینی در این نمایشگاه عرضه می شود، افزود: محصولات و دستاوردهای به معرض نمایش گذاشته شده در مقیاس واقعی و تولید صنعتی و نیمه صنعتی بوده و همه حوزه های تخصصی جهاد دانشگاهی را شامل فنی و مهندسی، علوم پزشکی، کشاورزی، علوم انسانی و هنر و به طور خاص طرح های فناورانه سالهای اخیر را شامل می شود.
شیوع کرونا علت برگزار نشدن نمایشگاه توانمندی های جهاد دانشگاهی در ۴۰ امین سالگرد تأسیس جهاد
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی برای نمایش جلوه هایی از خودباوری و با شعار باور توان ملی، مدیریت جهادی و نوآوری نمایشگاه ۱۴۰۰ را برگزار می نماید، اضافه کرد: البته قصد برگزاری نمایشگاه در ۴۰ امین سالگرد تأسیس جهاد وجود داشت که به دلیل محدودیت های اجتماعی ناشی از شیوع کووید ۱۹ چنین نشد اما امروز با عنایت به تغییر دولت و جابجایی مدیران اجرایی کشور فرصت را مناسب دیدیم تا توانمندی ها و دستاوردهای جدید جهاد دانشگاهی برای مسؤلان و مخاطبان به معرض نمایش گذاشته شود.
معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران ضمن اشاره به جوان بودن دولت جدید(سیزدهم) در ادامه بر لزوم معرفی درست و مناسب جهاد دانشگاهی برای مسؤلان تاکید کرد و اظهار داشت: در این صورت فرصت متقابلی برای همکاری و تداوم فعالیت ها فراهم می شود. همینطور برنامه ریزی خوبی برای حضور مدیران ارشد و میانی سازمانها برای بازدید از نمایشگاه انجام گرفته است.
برپایی نمایشگاه از موثرترین روش ها در کسب توجه و بازاریابی
وی برگزاری نمایشگاه را از موثرترین روش ها در معرفی محصولات و بازاریابی دانست و تصریح کرد: در این نمایشگاه اختصاصی توانمندی ها، دستاوردها، خدمات و محصولات جهاد دانشگاهی به مخاطبین ملی و بین المللی معرفی می شود.
معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران با تاکید مجدد بر اینکه بر پایی نمایشگاه فرصت مغتنمی برای معرفی، تعامل و همکاری با دستگاه ها اجرایی، سازمان ها و صنایع است، اضافه کرد: این اقدام مزایای ارزشمندی برای طرفین دارد و امکان برنامه ریزی و کسب منافع متقابل و همکاریهای مشترک را فراهم می آورد.
هاشمی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه، جهاد دانشگاهی را بعنوان یک سازمان بالغ و تأثیرگذار در حوزه دانش و فناوری برای رفع نیازهای ملی و بین المللی و گزینه ای مطمئن برای تصدی مأموریت ها و مسئولیت های ملی در رفع چالش ها و عرضه راهکارهای ایرانی اسلامی معرفی می کند.
وی فراهم سازی فرصت انجام مذاکرات همکاری و بررسی مسایل و چالش های کلان جامعه و صنایع با مدیران ارشد و مسؤلان را از دیگر فواید برگزاری نمایشگاه ۱۴۰۰ برشمرد و اضافه کرد: برگزاری رویدادهای تخصصی در حوزه پژوهش و فناوری و رونمایی از دستاوردهای اخیر جهاد دانشگاهی و معرفی پژوهشگران نمونه واحدهای جهاد دانشگاهی پارسال از مزایای برگزاری نمایشگاه بزرگ جهاد دانشگاهی در دیماه ۱۴۰۰ است.
به گزارش بست روید به نقل از مهر، نمایشگاه «توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی ۱۴۰۰» با هدف روایت دستاوردها و توانمندی های نوآورانه جهاد دانشگاهی با باور توان ملی و تکیه بر مدیریت جهادی برای معرفی و آشنایی بیشتر مدیران اجرایی و صنایع بزرگ با توانمندی ها و دستاوردهای این نهاد و توسعه همکاریهای مشترک با سازمان های مختلف دولتی و غیردولتی مرتبط از ۵ تا ۹ دیماه در محل بوستان گفتگو واقع در بزرگراه شهید چمران برگزار می گردد.


منبع:

1400/10/01
22:03:56
5.0 / 5
340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید