تقویت باتری های لیتیوم سولفور با الیاف کولار

تقویت باتری های لیتیوم سولفور با الیاف کولار

پژوهشگران با بهره گیری از الیاف کولار موفق به تقویت باتری های لیتیوم سولفور شدند، به شکلی که ظرفیت ذخیره سازی باتری های مذکور در مقایسه با باتری های مشابه لیتیومی 5 برابر شد.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه میشیگان از این طریق گام مهمی رو به جلو برداشته اند. غشای کولار موجب می شود مشکل پایداری باتری های لیتیوم سولفور برطرف شود و طراحی تقریباً بی نقصی برای این باتری ها در دسترس قرار بگیرد که سبب پایداری طولانی مدت و رقابت پذیری آنها در مقایسه با باتری های لیتیومی شود.
نیکلاس کوتوف، رهبر تیم تحقیقاتی این طرح گفته است: کارکرد مفید باتری های لیتیوم سولفور (گوگرد) تنها در حد چند صد چرخه است، اما با بهره گیری از الیاف کولار ظرفیت، نرخ شارژ، انعطاف پذیری و ایمنی بیشتری به دست آمده است. با بهره گیری از همین فناوری می توان باتری هایی ساخت که عمرشان تا صدها چرخه بیشتر افزایش یابد و هزینه تولید کمتری داشته باشند.
الیاف کلوار این باتری ها با بهره گیری از نانوالیاف آرامید، که نسخه های نانومقیاس الیاف کولار هستند، تولید شده اند و ساختار سلولی طراحی شده از این طریق با تزریق ژل الکترولیت تقویت شده و از خرابی این باتری ها جلوگیری شده است. انتظار می رود مدل نهایی باتری هایی که بدین شیوه تولید می شوند تا ده سال عمر مفید داشته باشند.

1400/10/28
16:16:07
5.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید