درآمد اسنپ با وخامت اقتصادی کمتر می شود

درآمد اسنپ با وخامت اقتصادی کمتر می شود

به گزارش بست روید اسنپ با بیان اینکه اقتصاد سریع تر از حد انتظار قبلی وخامت پیدا کرده است، پیشبینی خود از درآمد سه ماهه را پایین برد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، اسنپ در اظهارنامه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام نمود: از اواخر آوریل فضای اقتصادکلان با سرعت بیش از اندازه انتظار، وخامت بیشتری پیدا کرده است. در نتیجه، تصور می رود این شرکت درآمد و درآمد با احتساب بهره، مالیات و استهلاک پایین تر از کف پیشبینی شده برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ را گزارش کند.

ارزش سهام اسنپ ۳۱ درصد، آلفابت ۳.۶ درصد و آمازون ۲.۲ درصد کاهش پیدا کرد. معاملات نزدک هم نزول کرد و معامله گران اسنپ را مقصر دانستند.

بازار سهام آمریکا روز دوشنبه تحت تأثیر رشد سهام بانک ها و فناوری، در سطح بالاتری بسته شد اما این رشد بعد از طولانی ترین رشته کاهش هفتگی وال استریت از زمان فروپاشی حباب دات کام در بیشتر از ۲۰ سال قبل که سرمایه گذاران را مضطرب کرده بود، روی داد.

ایوان اشپیگل، مدیرعامل اسنپ، در یادداشتی به کارمندان اعلام نمود این شرکت روند استخدام را سال جاری آهسته می کند و لیست گسترده ای از مشکلات گسترده را شرح داد. وی اظهار داشت: مانند خیلی از شرکتها، ما همچنان با رشد تورم و نرخهای بهره، کمبودهای زنجیره تأمین و اختلالات نیروی کار، تغییرات سیاسیت پلتفرم، تأثیر جنگ در اوکراین و مسائل دیگر روبرو می باشیم.

اسنپ ماه گذشته رشد درآمد سه ماهه دوم را ۲۰ تا ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل پیشبینی کرده بود.

پیش از این شرکت هایی نظیر اوبر تکنولوژیز و مِتا پلت فرم (شرکت مادر فیس بوک) در بیانیه هایی اعلام نموده بودند هزینه ها و استخدام را محدود خواهند کرد.

اشپیگل در این یادداشت اعلام نمود اسنپ بودجه باقی سال را ارزیابی خواهد نمود و از مدیران خواهد خواست هزینه را برای صرفه جویی بیشتر، بازنگری کنند.

بر اساس گزارش رویترز، برخی از استخدام های برنامه ریزی شده به سال آینده موکول می شود با این وجود این شرکت انتظار دارد قبل از آخر سال جاری، بیشتر از ۵۰۰ نفر را استخدام کند.

منبع:

1401/03/03
15:21:59
5.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید